Reklama

Reklama

Świąteczne zakupy - jak załatwić wszystko sprawnie i bez stresu

Świąteczny szał. Pogoń za prezentami dla najbliższych, korki na ulicach, tłumy w centrach handlowych, brak wolnych miejsc parkingowych. Jak wcielić się w rolę Świętego Mikołaja by była ona przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem? Jak zorganizować zakupy by nie zabrały nam zbyt wiele czasu? Eksperci firmy SkyCash podpowiadają jak perfekcyjnie zaplanować zakupy świąteczne.

1. Przygotuj listę prezentów

Dzień przed wyprawą po prezenty dla najbliższych postaraj się znaleźć chwilę na przygotowanie listy osób, które chciałabyś obdarować. Zastanów się co byłoby wymarzonym prezentem dla każdej z nich. Spróbuj wypisać po kilka propozycji podarków zaczynając od tych najbardziej pożądanych.

2. Posurfuj po internecie

Spróbuj posurfować po sieci w celu zakupu świątecznych prezentów. Zwróć szczególną uwagę na datę dostarczenia przesyłki, by mieć pewność, że prezenty dotrą przed świętami, a nie kilka dni po tym magicznym okresie. Jeśli sugerowany czas dostawy jest zbyt długi, lub nie znalazłaś poszczególnych prezentów w sieci przygotuj się na wycieczkę po centrach handlowych.

Reklama

3. Zrób mapę

Zastanów się, w których sklepach stacjonarnych możesz kupić poszczególne upominki i wypisz je na kartce tuż obok listy prezentów. Jeśli na zakupy planujesz wybrać się autem przeanalizuj trasę, by nie nadłożyć drogi. Na świąteczne szaleństwo wybierz tę cześć miasta, w której załatwisz najwięcej spraw.

4. Wybierz dzień

Dokładnie przeanalizuj swój kalendarz i zweryfikuj swoje zobowiązania. Na świąteczne zakupy zarezerwuj wstępnie cały dzień. Jeśli masz możliwość pojechania na świąteczne zakupy w dzień powszedni - zrób to. Dlaczego? Mniej ludzi w sklepach, krótsze kolejki do kasy oraz łatwo przejezdne ulice - to wszystko będzie w zasięgu Twojej ręki,  jeśli zaplanujesz poruszanie się po mieście omijając  godziny szczytu. Na prezentowe łowy rusz w okolicach godziny 10, a drogę do ostatniego sklepu zaplanuj na godzinę 15. 

5. Zaplanuj trasę

Wybierz najmniej uczęszczane trasy. Zwróć uwagę na umiejscowienie parkingów blisko miejsc, do których chcesz się udać. W świątecznej gorączce szkoda tracić czas na poszukiwanie miejsca postojowego, kiedy do załatwienia jeszcze wiele spraw. Jeśli będziesz parkowała w strefie płatnego parkowania, dzień wcześniej ściągnij na swój telefon aplikację SkyCash, dzięki której nie będziesz musiała szukać parkomatu, ani drobnych. Będziesz miała również gwarancję, że nie przepłacisz za parking, ponieważ zapłacisz adekwatną cenę do czasu postoju.

6. Wygodny strój to podstawa

Zwróć uwagę na dobór swojego stroju. W pogoni za świątecznymi podarunkami załóż wygodny strój, który nie będzie ograniczał Twoich ruchów. Pamiętaj, że wybierając się na zakupy należy mieć wolne ręce, dlatego warto wziąć ze sobą torbę na łańcuszku lub pasku, a tą którą należy trzymać w ręku. Buty na wysokim obcasie również zostaw w domu na inną okazję.

7. Wprowadź się w świąteczny nastrój

Podczas jazdy autem włącz swoją ulubioną płytę ze świątecznymi przebojami, uśmiechaj się od ucha do ucha i nuć świąteczne kawałki. Dlaczego? Przed nami magiczny  czas!

 

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje