Reklama

Reklama

Tajemniczy przycisk w drzwiczkach piekarnika. Do czego służy?

Przycisk znajdujący się obok drzwiczek piekarnika może ujść uwadze wielu osób. Tymczasem jego funkcja jest bardzo przydatna i jej znajomość może bardzo ułatwić nam życie.

"Tajemniczy" przycisk w drzwiczkach piekarnika 

Obok drzwiczek naszego piekarnika znajduje się "tajemniczy" przycisk, którego funkcja bardzo ułatwi nam dbanie o jego czystość. Niejedna osoba przekonała się już o jego użyteczności i nie wyobraża sobie mycia piekarnika bez tej opcji. Jeżeli nie czyścimy piekarnika regularnie, prowadzi to do powstania opornej warstwy brudu i przypaleń, z którą musimy walczyć z pomocą silnych detergentów. Nowe modele piekarników posiadają niekiedy funkcję samoczyszczenia, jednak i tutaj częstość i regularność tego zabiegu jest kluczowa. 

Czyszczenie piekarnika

Czyszcząc piekarnik, zacznijmy od wyjęcia z niego kratek i metalowych blach do pieczenia. Jeżeli znajdują się na nich trudne do usunięcia przypalenia, warto namoczyć je w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Wnętrze piekarnika możemy wyczyścić domową pastą czyszczącą przygotowaną z wody i proszku do pieczenia. Nakłada się ją na zabrudzenia i pozostawia na 12 godzin. Później należy ją zmyć za pomocą gąbki z octem. Na koniec przecieramy wnętrze piekarnika na wilgotno i nastawiamy na krótko wysoką temperaturę, by się wysuszył. 

Reklama

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Genialny patent na zaschnięty tłuszcz

Co robi przycisk przy drzwiczkach piekarnika?

By zadbać o czystość samych drzwiczek piekarnika, możemy sięgnąć po wspomniany wcześniej przycisk. Znajdziemy go w większości modeli piekarników. Dzięki niemu nie będziemy musieli szorować szyby w drzwiczkach piekarnika, klęcząc w niewygodnej pozycji. Wciśnięcie przycisku pozwala nam bowiem na wygodne i szybkie wyjęcie przedniej szyby. Wystarczy wcisnąć przycisk, odchylić zaczep u podstawy drzwiczek, wyjąć górną listwę, a po niej zdemontować szybę. 

Jak wykorzystać cytrynę do sprzątania? Pięć niezawodnych patentów

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie piekarnika

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy