Reklama

Reklama

Tak nigdy nie postępuj z biustonoszem. Brafitterka wymienia trzy najczęstsze błędy

Wiele kobiet zastanawia się: jak dbać o biustonosz, by służył długo, nie tracił swojego kształtu i odpowiednio podtrzymywał piersi. W sieci nie brakuje wskazówek. Jedni internauci radzą, by prać staniki tylko ręcznie, inni polecają, by przechowywać je w osobnych pudełkach. Teraz głos zabrała profesjonalna brafitterka. Kimmay na biustonoszach zna się jak nikt inny. Jej profil na TikToku obserwuje prawie 70 tys. użytkowników.

Odpowiednie podparcie piersi jest bardzo ważne. Zadbaj o stanik

Biustonosz nie pełni jedynie funkcji estetycznej. Stanik powinien przede wszystkim podtrzymywać biust i odciążać kręgosłup. Jeśli nie jest w najlepszym stanie - jego ramiączka są zużyte, a obwód rozciągnięty, staje się właściwie bezużyteczny. To ważne zwłaszcza w  przypadku pań, które mogą pochwalić się dużymi piersiami. Obfity biust potrzebuje odpowiedniego podparcia.

Eksperci zachęcają: warto raz na kilka miesięcy zrobić porządny przegląd szuflady z bielizną. Wówczas możemy skontrolować stan biustonoszy - wyrzucić te, które nie nadają się już do użytku, a potem uzupełnić braki.

Reklama

Jeśli chcemy, aby nasze biustonosze służyły nam długo i spełniały swoje funkcje, musimy obchodzić się z  nimi uważnie i ostrożnie. O tym, jak dbać o staniki niedawno przypomniała Kimmay. To TikTokerka, która na co dzień pracuje jako brafitterka. Na bieliźnie zna się jak nikt inny.

Kimmay w krótkim filmiku wyróżniła trzy błędy, jakie najczęściej popełniają kobiety, przechowując biustonosze. Pod nagraniem w  okamgnieniu pojawiło się wiele komentarzy. Użytkowniczki TikToka dziękowały swojej ulubienicy za przydatne wskazówki.

Zobacz także: Pierzesz ręcznie stanik? Najpierw spiłuj paznokcie

Tak nie postępuj ze stanikiem. Oto najczęstsze błędy

Kimmay na początku nagrania zwróciła  uwagę na to, w jaki sposób kobiety przechowują staniki. Wiele pań, chcąc zyskać więcej miejsca w szafie, wkłada jedną miseczkę biustonosza w drugą. To duży błąd. Wyginanie miseczek sprawia, że te tracą swój kształt.

Kolejnym błędem, który "skraca życie" biustonoszy, jest ten związany z ich zakładaniem. Niektóre panie zapinają stanik z przodu, a następnie przesuwają go tak, by zajął odpowiednie miejsce. To sprawia, że obwód stanika traci elastyczność. "Tak nie powinno się robić" - ostrzega Kimmay swoje obserwatorki. 

TokTokerka pod koniec nagrania poruszyła także temat właściwego prania biustonoszy. Zaznaczyła, że staników nie trzeba prać po każdym założeniu. Ponadto, Kimmay podkreśliła, że jeśli wrzucamy staniki do pralki razem z innymi częściami garderoby, możemy mieć pewność, że po kilku praniach rozciągną się i utracą swój pierwotny kształt. 

Najlepszym rozwiązaniem - według brafitterki - jest pranie ręczne z użyciem delikatnego detergentu. Wówczas możemy mieć pewność, że stanik po wyschnięciu nadal  będzie spełniał swoją funkcję. 

Czytaj również: Pięć oznak, że powinnaś wyrzucić swój stanik! Już się wysłużył

Przeczytaj również: Czy noszenie dobrego biustonosza może poprawić kształt biustu?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: biustonosz | przechowywanie staników | pranie staników

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy