Tani produkt z apteki na puchate ręczniki. Będą lepsze niż w hotelu

Jeśli chcesz cieszyć się delikatnymi i miękkimi ręcznikami, musisz pamiętać o jednej kwestii. Nie wystarczy, że wrzucisz je do pralki i wypierzesz jak zwykle. Z pomocą przychodzi apteczny specyfik, który sprawi, że ręczniki będą puchate jak nigdy wcześniej. Oto co musisz kupić.

Co zrobić, by ręczniki były miękkie?
Co zrobić, by ręczniki były miękkie?123RF/PICSEL

Domowe sposoby na pranie ręczników

Istnieje wiele domowych sposobów na miękkie ręczniki. Wielu poleca dodawać do prania ocet, a także wrzucać do bębna piłeczki tenisowe.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o ręcznikach? Przede wszystkim to, że nie należy suszyć ich na kaloryferze. Po pierwsze grzejniki nie zawsze są regularnie czyszczone, a po drugie w ten sposób można podnieść poziom wilgotności powietrza. To krótka droga do powstania pleśni na ścianach i pojawienia się zapachu stęchlizny. To także negatywnie odbija się na portfelu. Suszenie mokrych ręczników na kaloryferze sprawia, że rachunki szybują w ekspresowym tempie.

Ręczniki z czasem tracą swój pierwotny wygląd i zaczynają nieprzyjemnie drapać
Ręczniki z czasem tracą swój pierwotny wygląd i zaczynają nieprzyjemnie drapać123RF/PICSEL

Co na puszyste ręczniki? Wystarczy produkt za grosze

Ręczniki stają się szorstkie nie tylko za sprawą sporej ilości detergentów, ale także przez wysoką temperaturę. Jest ona konieczna, by pozbyć się z materiału wszelkiego rodzaju zabrudzeń i drobnoustrojów.

Nie warto obniżać temperatury, by zachować delikatność ręczników. Lepszym rozwiązaniem jest unikanie płynu do płukania i używania jedynie proszku do prania. Na tym jednak nie koniec. Najskuteczniej zadziała wykorzystanie pewnego aptecznego specyfiku. Mowa o glicerynie, która ma właściwości zmiękczające materiały.

Wystarczy dodać 2-3 łyżki gliceryny prosto do bębna bądź wlać do przegródki na płyn do płukania i nastawić pranie tak jak zwykle. Ten prosty trik sprawi, że ręczniki będę delikatniejsze niż w najlepszym hotelu. Co więcej, gliceryna jest niezwykle tanim specyfikiem. Można ją dostać niemal w każdej aptece za mniej więcej kilka złotych.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas