Reklama

Ten sposób wygoni kleszcze z twojego ogrodu! Skutecznie i naturalnie

Niewidoczne gołym okiem kleszcze mogą stanowić poważne zagrożenie dla domowników. Na szczęście istnieją naturalne preparaty, które możesz samodzielnie przygotować w swoim domu. Nie czekaj, pozbądź się skutecznie kleszczy z ogrodu. Ten sposób można stosować także zapobiegawczo!

Dlaczego kleszcze są niebezpieczne?

W lecie nietrudno o kleszcze w ogrodzie - to problem bardzo powszechny oraz częsty, a w dodatku niebezpieczny. Zdaniem ekspertów, nosicielem poważnej choroby jest co trzeci kleszcz. Najczęściej przenoszonymi chorobami są borelioza oraz kleszczowe zapalenie mózgu. Jeśli więc chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz pupili, koniecznie zastosuj ten skuteczny i naturalny oprysk, który wygoni kleszcze z twojego ogrodu.

 Zobacz także: Jakie gatunki kleszczy występują w Kleszczowe zapalenie mózgu. Co trzeba wiedzieć o szczepieniu?  i które są najgroźniejsze?

Reklama

Naturalny oprysk na kleszcze, który szybko i skutecznie wygoni je z ogrodu

 Choć na rynku są dostępne różne preparaty chemiczne, czasem nie możemy ich zastosować. Szczególnie jeśli posiadamy zwierzęta oraz małe dzieci, które chętnie poznają świat przez dotyk i smak. Jest inne rozwiązanie - naturalny oprysk. Szybko i skutecznie wygoni kleszcze z ogrodu. Do jego przygotowania będą potrzebne gałązki czeremchy zwyczajnej. To pospolity krzew z rodziny różowatych, znalezienie go nie powinno stanowić problemu. W mowie potocznej jest szerzej znana jako śliwa kocierpka, dlatego jeśli twoi sąsiedzi nie słyszeli pierwszej nazwy, spróbuj szczęścia z tą bardziej pospolitą.

 Sprawdź również: Co zrobić, gdy ugryzie cię kleszcz?

Oprysk na kleszcze - przygotowanie krok po kroku

  1. Czeremcha stanowi główny składnik przepisu. Jej gałązki należy pociąć, a najlepiej posiekać, a następnie wrzucić do dużego garnka. 
  2. Gałązki zalewamy zimną wodą, po czym szybko doprowadzamy do wrzenia. 
  3. Gdy woda zacznie się gotować, zmniejszamy moc lub ogień i gotujemy przez minimum pół godziny. 
  4. Po tym czasie garnek należy odstawić w chłodne miejsce. 
  5. Kiedy wywar ostygnie, należy przelać go do pojemnika z atomizerem, a następnie spryskać płynem trawniki, krzewy i drzewa.
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kleszcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama