Reklama

Reklama

Ten trik sprawi, że storczyk obrodzi w pąki. Wystarczy dodać ten sok przy podlewaniu

Już kilka kropli soku z cytryny sprawi, że twoje storczyki będą lepiej rosły. Zakwasi on wodę, którą będziesz podlewać swoje orchidee, które uwielbiają kwaśne podłoże. Dzięki temu pielęgnacja tych pięknych roślin stanie się znacznie bardziej efektywna, a orchidee będą jeszcze okazalsze.

Wydawać by się mogło, że storczyki są roślinami na pozór łatwymi w pielęgnacji. Wystarczy jednak odrobina nieuwagi, a ten delikatny kwiat przestanie kwitnąć na długi czas. Jest jednak sprawdzony trik, który skutecznie ułatwi pielęgnacji orchidei.

Zobacz także: Paprotki uwielbiają ten wywar. Prosty trik na zielone liście

Sok z cytryny do pielęgnacji storczyków

Z racji tego, iż storczyki są epifitami, które czerpią z substancji odżywczych zgromadzonych w zagłębieniach porowatej kory starych drzew. Są jednak roślinami delikatnymi i wymagającymi szczególnej troski - zwłaszcza, gdy chcemy podziwiać jego pąki z kwiatami.

Reklama

Aby rosły zdrowo, należy podlewać je raz w tygodniu, najlepiej rano. Dzięki temu w ciągu dnia odparują one nadmiar wody. Okazuje się jednak, że nie tylko sama woda ma znaczenie przy podlewaniu. Aby kwitły obficiej, warto dodać do niej kilka kropel soku z cytryny.

W tym celu należy wlać do miski wodę z sokiem z cytryny i umieścić w niej doniczkę, w której rośnie nasza orchidea. Dzięki właściwościom cytryny oraz jej kwaśnemu odczynowi, który storczyki uwielbiają, ich liście staną się bardziej zielone i silne, a łodygi będą częściej i obficiej kwitnąć. 

Zobacz także: Rozsyp w ogrodzie tę mieszankę. Bujne wrzosowisko masz jak w banku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Storczyki | storczyki jak pielęgnować

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy