Reklama

Reklama

Termin realizacji zamówienia i jak uzyskać pomoc finansową

Zrobiłaś ponad 2 tygodnie temu zakupy w sklepie internetowym i nie dostałaś jeszcze przesyłki? O terminie realizacji zamówienia decydują uzgodnienia między tobą a sprzedawcą.

Pamiętaj, że realizacja zamówienia nie oznacza, że w tym czasie otrzymasz zamówiony towar. To, ile czasu minie od nadania przesyłki do doręczenia go tobie, zależy od firmy realizującej usługi doręczeniowe.

art. 7,12, 7 ust. z 2.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

Kłopoty finansowe

Masz kłopoty finansowe i nie regulujesz rachunków za prąd? Po spełnieniu kilku warunków, możesz starać się o dopłatę do rachunku za energię. Musisz mieć zawartą umowę z przedsiębiorstwem energetycznym na sprzedaż energii elektrycznej i mieszkać w miejscu jej dostawy. Wniosek wraz z kopią umowy składasz w ośrodku pomocy społecznej.

Reklama

Wysokość dopłaty zależy m.in. od liczby osób w rodzinie. Osoba samotna otrzyma 11,36 zł/mies., rodziny do 4 os. 15,77 zł, a większe 18,93 zł. Kwoty te zostały ustalone na okres do kwietnia br.

Decyzja o przyznaniu dodatku energetycznego jest wydawana na 6 mies. Opłata skarbowa – 10 zł.

Obwieszczenie Min. Gospodarki z 28.11. 2013 r. w spr. wysokości dodatku energetycznego § Byłaś zatrudniona na podstawie umowy zlecenia? Po zakończeniu pracy nie otrzymasz świadectwa pracy. Jeśli nie możesz znaleźć pracy, możesz zarejestrować się w urzędzie pracy.

Prawo do zasiłku zyskasz, jeśli w okresie 18 miesięcy (poprzedzających dzień zarejestrowania się) łącznie przez co najmniej 365 dni miałaś odprowadzane składki od kwoty co najmniej minimalnej pensji za pracę. art. 71 ustawy z 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: decyzja | pomoc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje