Reklama

Reklama

"Test śrubokręta". Przeprowadź w ogrodzie właśnie teraz

Wraz ze wzrostem temperatur przykładamy szczególną uwagę do pielęgnacji naszych roślin. Codziennie dostarczamy im sporą dawkę wody, aby w przyszłości cieszyć się bujnymi kwiatami i zielonymi liśćmi. Często zapominamy jednak, że podobnej uwagi potrzebuje również nasz trawnik. Jak o niego zadbać?

Suchy trawnik to częsty widok podczas upalnego lata. Nie sprzyjają mu słoneczne promienie, a kiedy zbyt nisko skosimy trawę skazani zostaniemy na żółte placki, które nie nadadzą ogrodowi uroku. Wtedy trzeba działać. Skąd wiedzieć kiedy trawnik potrzebuje wody?

Zobacz również: Jak wykorzystać sodę oczyszczoną w ogrodzie?

Jak zadbać o suchy trawnik?

Kiedy po okresie suszy i wysokich temperatur trawnik jest pożółkły i przeschnięty, należy krótko go skosić i silnie wygrabić. Wówczas dokładnie usuniemy martwe źdźbła. Warto również wykonać wertykulację. Umożliwi ona dotarcie powietrza i wody wgłąb ziemi. Następnie regularnie i obficie nawadniamy trawnik.

Po podobnych zabiegach trawa odrośnie po około 3-4 tygodniach. Kiedy trawnik znów się zazieleni, zadbajmy o jego odpowiednie nawożenie.

Reklama

Zobacz również: Jak uprawiać pomidory malinowe? Koniecznie posadź obok nich te rośliny

"Test śrubokręta". Przeprowadź go w swoim ogrodzie

Możemy jednak zacząć działać zdecydowanie wcześniej i nie dopuścić do sytuacji, w której nasz trawnik całkowicie wyschnie. Jeśli nie mamy pewności, czy trawa jest sucha, wystarczy wypróbować prostą sztuczkę.

Jak tłumaczy ekspert ogrodnictwa w The Grass People Chris McIlroy, wszystko czego potrzebujemy, to śrubokręt.

Podlewanie trawnika nie jest prostym zajęciem, szczególnie, jeśli nasz ogród jest naprawdę duży. Warto jednak działać właśnie teraz. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy podlewać trawnik z samego rana, przed pojawieniem się słońca.

Zobacz również: Najpierw paraliż, później zgon. Niebezpieczna roślina w ogródkach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trawnik pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy