Reklama

Triki pozwalające uratować nasze ulubione ubrania

Z pewnością każdy z nas chociaż raz był w sytuacji, kiedy wydawało się, że nasza ulubiona bluza dresowa, czy spodnie nadają się jedynie do wyrzucenia. Jeżeli istniałby sposób na uratowanie naszej garderoby lub możliwość prostszego jej użytkowania, czy skorzystałbyś z takiej możliwości? Dziś przedstawiamy kilka prostych trików, które wykorzystasz, aby móc nadal nosić swoje ulubione ubrania.

Co na plamy z potu?


Plamy z potu mogą powodować przebarwienia, a w połączeniu z dezodorantem stają się tłuste i trudne do usunięcia. Zastosuj wówczas mieszankę wody z sokiem z cytryny. Wystarczy do szklanki z wodą dodać sok wyciśnięty z połowy cytryny i delikatnie wetrzeć w zanieczyszczenia. 

Jak usunąć plamy z trawy

Twoje spodnie mają wyraźne plamy z trawy? Istnieje prosty i skuteczny domowy sposób aby się ich pozbyć. Pomieszaj mydło w płynie i wodę utlenioną w równych proporcjach i wetrzyj w zabrudzenia. Plamę pocieraj przez chwilkę, a następnie spłucz letnią wodą i gotowe.

Reklama

Talk do usuwania tłustych plam

Tłuste plamy nie dają się zmyć? Pokryj je talkiem. Wchłonie tłuszcz, a dzięki temu plamy z łatwością znikną podczas pierwszego prania. Talku użyj bezpośrednio na świeże plamy. W przypadku zaschniętych, talk nie zadziała.

Kredka woskowa na zacinający się zamek

Zamek błyskawiczny zacina się i nie można normalnie z niego skorzystać? Przyczyn może być wiele, rozwiązanie zazwyczaj wystarczy jedno! Użyj kredki woskowej lub pomadki do ust w sztyfcie. Nasmaruj nią zamek na całej długości. Wosk lub wazelina z błyszczyka zadziała jak smar i zamek będzie zasuwał się lekko i bez zacinania. Oczywiście metoda ta pomaga w przypadku całych, nieuszkodzonych zamków błyskawicznych.

Jak skrócić czas suszenia prania?

Jeśli twoje pranie wysycha zbyt długo, a akurat potrzebujesz wypranej koszuli lub spodni, zawiń ubranie ciasno w ręcznik i złóż w małą kostkę. Dociskaj przez kilka minut. Możesz nawet uklęknąć i docisnąć ręcznik całym ciężarem ciała. Wilgoć zostanie wchłonięta przez ręcznik i znacznie skrócisz czas wysychania ubrań.

 

Jak prać bieliznę?

Pojedyncze skarpetki nie pogubią się, a stalki stanika nie będą wychodzić, jeżeli zabezpieczysz odpowiednio bieliznę przed praniem. Wszystkie elementy przed włożeniem do pralki umieść w specjalnym worku do prania. Jeżeli nie masz takiego worka, użyj cienkiej, bawełnianej poszewki na poduszkę.

Jak przeciągnąć sznurek przez tunel?

Sznurek przy twoich ulubionych dresach lub bluzie dresowej wyciągnął się i nie możesz włożyć go ponownie na miejsce? Użyj słomki do napojów! Końcówkę sznurka wsuń do rurki. Usztywni to sznurek i z łatwością przeciągniesz sznurek przez cały tunel. Jeżeli słomka nie zadziała, na końcówkę sznurka zapnij agrafkę. Zadziała podobnie jak rurka do napojów.

 Jak pozbyć się zmechaceń z ubrań?

Ubrania się zmechaciły? To już nie problem! Wystarczy ci zwykła jednorazowa maszynka do golenia. Najlepiej taka, która była użyta już kilka razy. Lekko przytępione ostrza nie uszkodzą materiału, a pozwolą pozbyć się zmechaceń. 

Jak zapewnić długotrwały zapach ubrań?

Twoje ubrania nie pachną zbyt ładnie i to mimo użycia płynu do płukania? Dodaj do niego kilka kropli olejków eterycznych. Wystarczy około 10 do 15 kropli na każde pranie. Dzięki temu, po wyschnięciu ubrania będą miały długotrwały i świeży zapach.

Jak pozbyć się gumy do żucia z ubrań?

Guma do żucia przykleiła się do twoich ulubionych spodni? Wystarczy je zamrozić. Niska temperatura powoduje, że guma staje się krucha i z łatwością wykruszysz ją z materiału. Tę samą metodę możesz zastosować także, kiedy guma przyklei się do twoich butów.

 Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów?

Masz problem z brzydkim zapachem wydobywającym się z twoich butów? Użyj zwykłych torebek z herbatą. Włóż je do obuwia i pozostaw na całą noc. Rano buty będą świeże, a po zapachu nie będzie śladu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy