Reklama

Trzy powody, dla których sprzątanie może by naprawdę przyjemne

Może nie wszyscy lubimy sprzątać, ale niech pierwszy rzuci gąbką ten, który nie lubi mieć czysto w domu. W uporządkowanym mieszkaniu odczuwamy większy komfort psychiczny i łatwiej się relaksujemy. Jednak, jak się okazuje, sam proces sprzątania może również przynieść nam sporo frajdy. Poniżej podajemy trzy proste sposoby na to, jak czerpać radość z domowych porządków.

Śpiewać każdy może

Jak wynika z ostatniego badania, przeprowadzonego przez TNS, Polacy upodobali sobie wyjątkowo niektóre czynności podczas sprzątania. Najbardziej lubimy odkurzać - przyznało się do tego aż 52% badanych. Na kolejnych miejscach podium uplasowało się wstawianie prania i mycie podłóg.

Każda z tych czynności wymaga kilkunastu minut ciągłej pracy - jak więc sprawić, żeby ten czas był nie tylko produktywny, ale przede wszystkim przyjemny? Odpowiedzią niech będzie śpiewanie! Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że śpiewać każdy może i że śpiewanie na głos bardzo pozytywnie wpływa na naszą psychikę.

Reklama

- Jedną z najlepszych rzeczy w śpiewaniu jest to, że aktywuje ono prawą półkulę naszego mózgu, która jest odpowiedzialna za intuicję, wyobraźnię oraz twórcze myślenie 0 mówi Tania, badaczka z organizacji With One Voice.

No to na co czekamy! Proszę opalać odkurzacz i rura w dłoń, która też świetnie sprawdzi się jako mikrofon - podobnie jak kij od mopa ;) Jeśli nie macie pomysłu na swój rectial to zawsze można wesprzeć się playlistami.

Aromaterapia środkami czyszczącymi

A co powiedziecie na to, że sprzątanie może być przyjemne dzięki pięknym zapachom środków czyszczących? Ciężko się z tym nie zgodzić. Producenci już od wielu lat oferują coraz ciekawsze linie zapachowe swoich produktów do czyszczenia. Nic w tym dziwnego. Zapach potrafi pozostać z nami jeszcze na długo po sprzątaniu i kojarzyć nam się z czystością i harmonią.

Często też konkretna woń działa na nas pozytywnie, ponieważ wywołuje miłe wspomnienia, albo przypomina nam o miejscu, które bardzo lubimy. Czasem wystarczy umyć podłogę płynem o zapachu wiosennych kwiatów, aby przenieść się myślami na słoneczną łąkę pełną kolorów. A może zamiast tego wolicie zapach luksusu? Proszę bardzo! Niektóre marki (np. Sidolux) oferują całą linię produktów, które kojarzą się z bursztynem -jednym z najsłynniejszych polskich składników biżuterii. 

Poczucie bezpieczeństwa

Kolejnym aspektem dającym przyjemność ze sprzątania swojego domu jest poczucie bezpieczeństwa. To jedna z podstawowych potrzeb człowieka, na którą aktualnie, w związku z ciągle panującą pandemią koronawirusa, kładziemy jeszcze większy nacisk niż dotychczas. Nic w tym dziwnego! W myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć" każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby jego mieszkanie było nie tylko dobrze wysprzątane, ale również, żeby w zakamarkach i trudno dostępnych miejscach nie czaiły się wirusy i bakterie! 

Jeśli mamy taką pewność, od razu przyjemniej nam się sprząta. W tym celu warto wyposażyć się w specjalne środki czyszczące, przeciw bakteriom i wirusom. Pojawia się więc pytanie co wybrać spośród rozbudowanej oferty producentów:

Wybierając antybakteryjne środki czyszczące do swojego domu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy są one w stanie nie tylko zdezynfekować wierzchnią warstwę czyszczonej powierzchni, ale też wniknąć głębiej, aby zapobiec powstawaniu wykwitów i pleśni. 

Jeśli wybieramy produkt do czyszczenia kuchni istotne jest także, aby można było go używać na powierzchniach mających bezpośredni kontakt z żywnością.

Reasumując, sprzątanie może być niezwykle przyjemnym i satysfakcjonującym zajęciem, wszystko zależy tak naprawdę od naszego podejścia. Z ulubioną piosenką w słuchawkach, pięknie pachnącym płynem w ręku i odkażoną kuchnią i łazienką, każdy może stać się perfekcyjnym panem lub perfekcyjną panią domu. 

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy