Reklama

Reklama

Tych rzeczy nigdy nie dawaj swojemu pupilowi

Jeśli chcesz, by twój pupil miał się dobrze i nie musiał odwiedzać często weterynarza, nie popełniał tego błędu. Chodzi o jedzenie.

Twój ukochany psiak patrzy na ciebie błagalnie, kiedy akurat jesz obiad, a tobie mięknie serce i rzucasz czworonogowi co nie co z własnego talerza do miski? Najprawdopodobniej robisz mu wielką krzywdę. Są bowiem pokarmy, do których zwierzęta domowe powinny trzymać się z daleka, bo to co przeznaczone dla człowieka, niekoniecznie nadaje się dla pupila.

Zakazane kakao

Nigdy nie dawaj psu żadnego produktu z dodatkiem kakao. Taki przysmak jest dla niego trujący. Kakao jest źródłem toksycznej teobrominy. Wystarczy godzina od zjedzenia słodyczy z kakao, by wystąpiły u psa objawy zatrucia takie jak: skurcze, kłopoty z oddychaniem, biegunka, wymioty, drgawki, uszkodzenie nerek czy śpiączka.

Reklama

Do tej pory, niestety, zdarzają się przypadki, że czworonożnego przyjaciela nie da się uratować, bo spożycie teobrominy okazuje się być dla niego śmiertelne. Dlatego pamiętaj - nigdy żadnych ciastek, czekoladek i deserów z dodatkiem czekolady (w niej jest bowiem kakao).

Inne produkty, których nigdy nie powinniśmy podawać pieskowi to: rodzynki (też winogrona), warzywa cebulowe, pestki owoców, orzechy, ksylitol czy kawa.

Kotu też nie wolno tego jeść

Nigdy nie dawaj kotu gorzkiej czekolady! Dawka ok. 450 g może okazać się dla twojego pupila śmiertelna. Kot nie rozróżnia smaku słodkiego, podając mu ludziki deser nie sprawiasz tym żadnej przyjemności, za to kłopotów może być co niemiara.

Unikaj także częstowania tuńczykiem - to ryba, która może żyć bardzo długo, za tym samym nagromadzić w swoim organizmie sporo rtęci.

Jajko dla kotka? Lepiej nie. Chodzi w tym wypadku konkretnie o białko, które zawiera enzym awidyny, przez co zmniejsza wchłanianie witaminy B. Można czasami podać żółtko, ale nie jako pełnowartościowy posiłek, a dodatek do diety.  

Przeczytaj również:   

Domowe sposoby na pozbycie się gołębi. Szybko znikną 

Ustalono kto nie powinien jeść ziemniaków! Groźny też groch i kapusta!  

Idealna sukienka do pracy. Brigitte Macron już ją nosi! 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje