Reklama

Ukryta funkcja zmywarki, o której wiedzą nieliczni. Naczynia będą suche i czyste

Sposób na idealnie czyste i błyszczące naczynia po wyciągnięciu ze zmywarki? Wystarczy że zastosujesz jeden trik, który sprawi, że na talerzach oraz szklankach nie będzie więcej osadzać się woda. Oto co należy zrobić, by uniknąć nieestetycznych zacieków.

Jak zapobiec osadzaniu się wody na naczyniach po myciu w zmywarce?

Mycie naczyń w zmywarce jest nie tylko bardzo wygodne, ale również potrafi zaoszczędzić sporo czasu, wody, a tym samym pieniędzy. Niekiedy jednak sztućce, szklanki czy talerze po zakończonym programie myjącym, zamiast być idealnie czyste, są matowe i ociekają wodą. Osadzająca się na zastawie stołowej woda po myciu w zmywarce może być wynikiem wciągania w pierwszej kolejności naczyń z górnej półki - woda spływa z nich na te umieszczone niżej, przez co konieczne jest ich wycieranie do sucha. Niekiedy zdarza się też, że mokre są również płytki, posadzki czy meble kuchenne.

Reklama

Czytaj również: Włączaj zmywarkę w tych godzinach. Różnicę odczujesz w portfelu

Tego często irytującemu problemowi można zapobiec poprzez wyciąganie garnków i talerzy najpierw z dolnej szuflady, jednak istnieje jeszcze lepsze rozwiązanie, które sprawi, że naczynia przestaną ociekać wodą.

Zastosuj ten banalny trik. Naczynia będą czyste i suche

Aby za każdym razem po zakończonej pracy zmywarki mieć pewność, że naczynia będą idealnie czyste i suche, wystarczy zastosować jeden banalny patent, który sprawdzi się w większości urządzeń.

Zobacz też: Ukryte funkcje i możliwości zmywarki. Nawet nie wiesz, do czego jest zdolna

  • Sprawdź, czy po bokach górnej szuflady zmywarki znajdują się dodatkowe, górne kółka umożliwiające regulację wysokości - nie są one połączone z żadną prowadnicą.
  • Jeśli tak, opróżnij całą zmywarkę, a następnie wysuń całkiem górną szufladę i delikatnym ruchem unieś ją ku górze trzymając za przód -  w ten sposób powinno zwolnić się przednie kółko.
  • Następnie, trzymając szufladę wyciągnij ją jeszcze bardziej - do momentu, gdy pierwsze kółko znajdzie się na samym końcu prowadnicy.
  • Znów unieś szufladę z przodu i zwolnij kółka z szyny.
  • Kolejno wsuwaj górną szufladę z powrotem, umieszczając na prowadnicy górne, dodatkowe kółko.
  • Wsuwaj szufladę tak długo, aż na szyny trafi drugie kółko.

Na koniec pamiętaj, aby sprawdzić, czy szuflada została właściwie zamocowana na prowadnicy - konstrukcja powinna być stabilna. Dzięki tej modyfikacji można umieszczać naczynia w szufladach i cieszyć się brakiem spływającej po nich wody.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmywarka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy