Weź kawałek folii aluminiowej i włóż za kaloryfer. Sporo zaoszczędzisz

Jak w najprostszy sposób zaoszczędzić na ogrzewaniu? Oprócz przestrzegania zasad regulowania kaloryferów, można również zastosować jeden prosty, a genialny trik. Potrzebować będziesz do tego kawałka folii aluminiowej. Na czym polega ten patent?

Folia aluminiowa sprawi, że ciepłe powietrze z grzejnika będzie lepiej rozchodzić się po pomieszczeniu
Folia aluminiowa sprawi, że ciepłe powietrze z grzejnika będzie lepiej rozchodzić się po pomieszczeniu 123RF/PICSEL

Jak zmniejszyć koszty za ogrzewanie?

Nic nie wskazuje na to, aby w tym roku koszty za ogrzewanie zmalały. Wiele osób szuka więc rozwiązań, by podczas trwających mrozów uchronić się od wydawania fortuny na rachunki. Jakiś czas temu pisaliśmy już o tym, w jaki sposób obsługiwać kaloryfery, aby nie nabawić się ogromnych kosztów na ogrzewanie. Jednym z nich jest np. to, że wychodząc do pracy nie należy skręcać kaloryferów, bo po powrocie do wyziębionego domu czy mieszkania zajdzie konieczność ponownego nagrzania wnętrz, co generuje dodatkowe koszty.

Poza tym istnieje jeszcze jeden sprytny trik, o którym mało kto wie. Aby go zastosować potrzebne będą jedynie dwa przedmioty, które zapewne masz w domu. Oto co należy zrobić.

Pamiętaj, że kaloryfery nie mogą być przysłonięte zasłonami przy meblami
Pamiętaj, że kaloryfery nie mogą być przysłonięte zasłonami przy meblami 123RF/PICSEL

Włóż folię aluminiową za kaloryfer. Tak zmniejszysz rachunki za ogrzewanie

W domach czy mieszkaniach grzejniki zazwyczaj umieszczone są pod oknami, przez co ciepło, które wytwarzają może zbyt szybko się ulatniać. Istnieje jedno proste rozwiązanie, aby temu zapobiec. Potrzebna będzie jedynie folia aluminiowa oraz kawałek tektury odpowiadającej wielkości grzejnika.

Należy owinąć ją folią, a następnie umieścić tuż za kaloryferem. Błyszcząca strona musi być skierowana w kierunki grzejnika - w ten sposób konstrukcja zacznie odbijać ciepło i tym samym we wnętrzu będzie cieplej.

Jakie są jeszcze sposoby na zmniejszenie kosztów ogrzewania?

Wiele osób stosuje także inne patenty, które sprawiają, że dom czy mieszkanie są lepiej nagrzane. Należy m.in. dbać o to, aby kaloryfery nie były odsłonięte firankami, zasłonami, czy też meblami. Każdy kaloryfer powinien mieć także zamontowany termostat, który pomoże wyregulować temperaturę w domu i znacznie zmniejszyć wysokość rachunków.

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 76: KortezINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas