Reklama

Wiosenne kwiaty w wazonie i ogrodzie. Jak je pielęgnować

Tulipany, narcyzy, bratki... wszystkie mają swoje małe tajemnice. Poznaj je, by dłużej cieszyły cię swą urodą.

Układanie wiosennych kwiatów to sama przyjemność. Większość z nas trzyma się przy tym podstawowych zasad: przed wstawieniem kwiatów do wazonu przycinamy ukośnie łodygi, następnie zanurzamy je w wodzie nie głębiej niż na 5 cm, codziennie ją zmieniamy i… to wszystko!

Postanowiliśmy zapytać florystkę, co jeszcze warto wiedzieć o upodobaniach kwiatów i bukietach. A także, o czym pamiętać, sadząc na balkonie lub w ogródku stokrotki, bratki, pelargonie.

Tulipany najlepiej czują się we własnym towarzystwie. Wystarczy kilka kwiatów o różnych barwach zebrać razem, by powstał efektowny bukiet. Wiązankę wstaw do oryginalnego naczynia, np. do konewki lub dzbanka. To warto wiedzieć:

Reklama

Tulipany kupuj w pąkach, ale nie zielonych, bo mogą się nie rozwinąć. Wazonu nie stawiaj blisko owoców – tulipany ich nie lubią i szybciej więdną.

Uwaga na narcyzy! Chcesz je dodać do wiosennych kompozycji? Najpierw wstaw je na noc do ciepłej wody i opłucz. Pozbędziesz się z narcyzów śluzu, którego nie tolerują inne kwiaty!

Tulipany w wazonie nadal rosną! Aby więc utrzymać zwarty kształt bukietu, powinnaś codziennie podcinać łodyżki.

Narcyzy różnej wielkości i wysokości połączone z delikatnymi pędami tawuły tworzą lekką i przestrzenną kompozycję. Taki bukiet wstawiony do metalowego wiaderka rozświetli każde wnętrze i doda mu przytulności.

To warto wiedzieć: Przed wstawieniem narcyzów do wazonu podetnij końce łodyg i przypal, trzymając chwilę nad płomieniem. Zahamujesz wydzielanie śluzu i przedłużysz trwałość bukietu.

Na balkon i na działkę

Pelargonie potrzebują przestrzeni

- Sadząc pelargonie, zostaw między sadzonkami 20–25 cm odstępu. Będą miały miejsce, aby się pięknie rozrosnąć.

Bratki lubią słońce

- Sadzonki rozmieszczaj co 15 cm w pojemnikach, w słonecznym miejscu. Usuwaj suche kwiaty, to przedłuży okres kwitnienia pozostałych.

Stokrotki tolerują półcień

- Dobrze czują się posadzone pod drzewami lub krzewami np. tujami. Na balkonie pięknie prezentują się w wiklinowych koszach.

Beata Sieradzka florystka, Salon kwiatowy Valentino

Naj
Dowiedz się więcej na temat: tulipany | wiosenne | bratki | pelargonie | sadzonki | Valentino | salon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy