Reklama

Reklama

Włóż ząbek czosnku do muszli klozetowej. Efekt cię zaskoczy!

Choć porządki w łazience nie zawsze należą do najprzyjemniejszych, to istnieją domowe sposoby, które zdecydowanie ułatwią nam tę czynność. Do jednego z nich należy trik z ząbkiem czosnku. Dzięki niemu można doskonale odkazić toaletę.

Czosnek kojarzy nam się przede wszystkim jako składnik kulinarnych potraw. Okazuje się jednak, że równie dobrze sprawdzi się jako pomocnik w domowych porządkach. Trik z ząbkiem czosnku włożonym do muszli klozetowej jest coraz bardziej popularny w domowych gospodarstwach.

Ząbek czosnku do toalety: Doskonały odkażacz

Łazienka jest tym miejscem w naszym domu, gdzie gromadzi się cała masa bakterii i zarazków. Jednak jeśli chcemy zamienić chemiczne środki, które je zwalczą, na bardziej ekologiczne i domowe sposoby, warto sięgnąć po czosnek. Zawiera on allicynę, substancję, która ma działanie przeciwzapalne, a więc zapobiega rozwojowi mikroorganizmów zakaźnych. Właśnie dlatego allicynę zawartą w czosnku można wykorzystać do dezynfekcji toalety. Może on chronić przed bakteriami, ale także hamować rozwój grzybów.

Reklama

Zobacz też: Jak wykorzystać ocet w domowych porządkach?

Jak zastosować czosnek w muszli klozetowej?

Aby przygotować domowy środek do odkażania toalety na bazie czosnku, należy obrać ząbek czosnku i włożyć go do toalety. Najlepiej zrobić to wieczorem, przed pójściem spać, a następnie rano po obudzeniu się należy spłukać toaletę. 

Ta banalnie prosta procedura wykonywana dwa razy w tygodniu pomoże utrzymać toaletę w czystości i przyczyni się do odpowiedniej dezynfekcji. 

Zobacz również: Domowy trik za 2 zł na czystą toaletę! Piorunujący efekt

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czosnek w toalecie | muszla klozetowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy