Reklama

Reklama

„Zabójcza mieszanka” na siwe włosy. Możesz odwołać wizytę u fryzjera

Dla jednych atrybut piękna, dla innych prawdziwa zmora. Prędzej czy później na naszej głowie i tak pojawią się siwe włosy. Nie ma jednak potrzeby, by od razu umawiać się na wizytę do fryzjera. Jeśli zależy nam na przykryciu srebrzystych pasm, warto sięgnąć po naturalne sposoby. Jednym z nich jest „zabójcza mieszanka”, na którą składa się rumianek i sok z cytryny.

Siwe włosy co prawda dodają uroku i szlachetności, ale niektórzy uważają je za prawdziwą zmorę. Siwienie, o ile nie wiąże się z chorobami, jest naturalnym procesem. To, jak szybko następuje, zależy od kwestii genetycznych.

Kiedy siwieją włosy?

Za naturalny kolor włosów odpowiada melanina, której produkcja spowalnia między 30. a 40. rokiem życia.

Zdarza się, że proces ten może nastąpić już u osób po 20. roku życia. Wtedy mówimy o przedwczesnym siwieniu.

Wiele kobiet najchętniej zamaskowałoby srebrzyste pasma. Dlatego też wiele z nich od razu sięga po farbę albo umawia się na wizytę do fryzjera. Nim jednak będziemy chcieli poskromić siwe włosy w taki sposób, warto poznać naturalne metody ich maskowania.

Reklama

Sprawdź: Ten domowy szampon poskromi siwe włosy. Wysp 8 łyżeczek i zalej wrzątkiem

Zamaskuje siwiznę i doda włosom blasku

Ziołowe płukanki to skuteczny sposób na to, by siwe włosy stały się mniej widoczne. Nie tylko zamaskują siwiznę, ale również dodadzą włosom blasku.

Jednym z takich naturalnych sposobów jest mikstura z rumianku i cytryny. To naturalna, ale i "zabójcza mieszanka", która zamaskuje siwiznę. To rozwiązanie skuteczne przede wszystkim dla blondynek. Jak przygotować taką miksturę? Nic prostszego.

Zobacz również: Blanka Lipińska zmieniła fryzurę. Zmiana na plus?

Rumianek i cytryna na siwe włosy

Przestudzony napar z rumianku wystarczy połączyć z sokiem z cytryny (1 lub 2). Napar na włosach należy trzymać ok. 30 minut, a dopiero potem można go spłukać zimną wodą.

Domowy kosmetyk, jakim jest napar z rumianku i cytryny, nie tylko pomoże zapobiec siwieniu włosów. Dzięki niemu włosy zyskają blask - będą rozświetlone i rozjaśnione.

***

Zobacz również: Skąd się bierze siwizna i jak z nią zdrowo walczyć? Domowe sposoby na siwe włosy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: siwe włosy | siwe włosy naturalne sposoby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy