Reklama

Reklama

To pogromczyni siwych włosów. Nałóż na 20 minut – efekty cię zadziwią!

Tym domowym sposobem w mig pozbędziesz się siwych włosów. Wiele kobiet, aby je zamaskować, sięga po farbę. Istnieją jednak bardziej naturalne sposoby, dzięki którym srebrzyste pasma staną się mniej widoczne. Specjalną maseczkę przygotujesz z dwóch składników, które z pewnością znajdują się w twojej kuchni.

Chociaż moda na siwe włosy trwa w najlepsze, to niektóre kobiety najchętniej zamaskowałyby srebrzyste pasma. Pierwsze siwe włosy mogą się pojawiać już w okolicy 35. roku życia, ale zdarza się, że pojawiają się już wcześniej. Wszystko zależy od kwestii genetycznych, ale nie od dziś wiadomo, że stres może znacznie przyspieszyć siwienie włosów. Zamiast sięgać po farbę, można zastosować prosty, domowy sposób.

Maseczka z kawy na siwe włosy

Zależy ci na tym, aby ukryć siwe pasma? Świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie specjalnej maski. Rezultaty zauważysz dość szybko, bo to metoda skuteczniejsza niż regularne stosowanie płukanek na włosy. Mowa o maseczce z kawy. Jej przygotowanie jest naprawdę proste, bo wystarczą tylko dwa składniki - wspomniana kawa i woda.

Reklama

Zobacz również: Śliwkowe kosmetyki, które przygotujesz w kilka chwil. Dają genialne efekty!

Maseczka z kawy na siwe włosy - przepis

Aby przygotować maseczkę z kawy, wystarczy zalać 8 łyżek świeżo zmielonej kawy 100 ml wrzącej wody. Woda powinna przykryć fusy. Przygotowaną miksturę pozostawiamy pod przykryciem na 10 minut. Gdy ostygnie, powstałą pastę wcieramy we włosy i pozostawiamy na ok. 20 minut. Następnie spłukujemy ją chłodną wodą. Kawa bardzo dobrze wpływa nie tylko na kolor włosów, ale i na ich kondycję. Tym sposobem nie tylko ukryjemy srebrzyste pasma, ale też zadbamy o swoje kosmyki.

Inna dobra metoda na siwe włosy to płukanka z kawy. W tym przypadku osiem łyżek zmielonej kawy zalewamy 1 litrem wrzątku. Po ostygnięciu odcedzamy fusy, a naparem płuczemy umyte włosy. Po wszystkim pozostaje nam osuszyć włosy ręcznikiem.

Powyższe sposoby są zalecane przede wszystkim osobom o naturalnie ciemnych włosach. To właśnie na takich siwizna jest o wiele bardziej widoczna niż w przypadku jaśniejszych kosmyków.

Zobacz również: Takie włosy to zmora wielu kobiet. Pomoże magiczny specyfik za grosze

Płukanki z ziół na siwe włosy

Oprócz maseczki i płukanki z kawy, warto wypróbować również inne naturalne sposoby na pokrycie siwych włosów. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na płukanki z ziół, które również są dobrym rozwiązaniem na pokrycie siwych włosów. Dzięki regularnemu stosowaniu będziesz mogła długo cieszyć się naturalnie pięknym i głębokim kolorem włosów.

Jeśli zdecydujesz się na płukanki, wybieraj zioła najlepszej jakości. Najlepsze rezultaty osiągniesz, stosując szałwię, korę dębu, rozmaryn czy czarną herbatkę. Pamiętaj o tym, że kluczem jest tutaj regularne stosowanie.

***

Zobacz również:

Modne, krótkie fryzury dla kobiet po 50. Dodają włosom lekkości i optycznie wyszczuplają twarz

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy