Reklama

Reklama

Zamiast do zlewu wlej pod tuje. Będą rosnąć bujnie i gęsto

Tuja to jedna z najpopularniejszych roślin żywopłotowych, którą z chęcią sadzimy w naszych ogrodach. Rośnie szybko i gęsto, dzięki czemu skutecznie odgradza naszą posesję od sąsiadów. Niekiedy jednak krzew nie rozwija się zdrowo, przez co nie możemy w pełni cieszyć się jego zielonym urokiem. Pomoże domowy nawóz do tui.

Tuję sadzimy najczęściej w naszym ogrodach po to, aby w przyszłości spełniła funkcję gęstego, zielonego żywopłotu. Roślina jest mało wymagająca i prosta w uprawie, dlatego też wybiera ją coraz większa rzesza osób. Nie powinniśmy jednak zapominać o jej prawidłowym nawożeniu. Jak właściwie zadbać o tuje?

Najlepszy nawóz do tui. Będą rosnąć bujnie i gęsto

Rodzaj nawozu do tui powinien być dostosowany zarówno do pory roku, jak i etapu rozwoju rośliny. Kiedy za oknem panuje słoneczna aura, krzewom przyda się dawka magnezu oraz azotu. Bez nich zaczną bowiem żółknąć i schnąć.

Jesienią, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza, tujom powinnyśmy podać mieszankę bogatą w fosfor i potas, która wzmocni odporność żywotników na mróz.

Reklama

Zobacz również: Czy sąsiad może żądać przycięcia tui w ogrodzie? Oto co mówi prawo

Domowy nawóz do tui. Zazwyczaj wylewasz go do zlewu

Najlepszy naturalny nawóz do tui często trafia do zlewu. Mowa bowiem o wodzie po gotowaniu warzyw. Nigdy więcej nie wylewaj jej wprost do kuchennego odpływu. Przelej do konewki, a następnie podlej rośliny, które rosną w ogrodzie.

Jarzyny wytrącają bowiem wiele potrzebnych tujom składników odżywczych. Należy jednak pamiętać, aby wywar nie był uprzednio posolony lub doprawiony. Wszelkie przyprawy mogą bowiem zaszkodzić roślinom.

Podobny sposób to nie tylko pomoc tujom, ale również troska o domowy budżet. W ten sposób ograniczone zostanie bowiem niepotrzebne zużycie wody.

Zobacz również: Kiedy sadzić tuję, by rosły bujnie? Ta zasada zawsze się sprawdza

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: naturalny nawóz przepis | tuje nawozy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy