Zmieszaj z wodą jeden produkt. Twoje rośliny doniczkowe będą dorodne jak nigdy

Nawet największy pasjonat domowych roślin doniczkowych nie zawsze zdaje sobie sprawę, że najlepsze odżywki i naturalne nawozy ma pod ręką, a szukać ich warto zwłaszcza w kuchennych szafkach. Ominą cię wyprawy do ogrodniczych sklepów i czytanie złożonych instrukcji obsługi, a przy okazji przekonasz się, że nie jesteś skazany na chemiczne preparaty. Tym razem użyj żelatyny do podlewania kwiatów! Jeśli będziesz trzymać się naszych wskazówek, z pewnością nie zamieni ich w galaretę.

Podlej kwiaty żelatyną, by dodać im energii
Podlej kwiaty żelatyną, by dodać im energii123RF/PICSEL

Dlaczego warto stosować domowe nawozy?

Po pierwsze - zadowolony będzie twój portfel. Eksperymentowanie z produktami dostępnymi w specjalistycznych sklepach bywa kosztowne, a nie zawsze przynosi pożądane efekty. Dzięki sprytnemu podejściu do uprawy roślin doniczkowych wykorzystasz zapasy, które są już zgromadzone w domu. W swoich podbojach kulinarnych zużyłeś tylko odrobinę żelatyny i nie wiesz, co począć z resztą, a nie chcesz czekać do momentu, w którym będzie nadawać się już tylko do wyrzucenia? Kreatywne podlewanie kwiatów w domu uratuje ten produkt przed zmarnowaniem!

Jak żelatyna wpływa na kwiaty doniczkowe?

Przede wszystkim stanowi bardzo dobre źródło azotu, który jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu roślin. To właśnie domowe okazy umilą nam jesienne i zimowe dni, kiedy trudno wypatrywać świeżej zieleni za oknem. Jakich rezultatów możemy spodziewać się po użyciu żelatyny do podlewania roślin?

  • Zacznijmy od podstaw, a fundamentem każdego kwiatu jest system korzeniowy. Żelatyna wzmacnia korzenie i pobudza je do prawidłowego wzrostu.
  • Przekłada się to również na ładne zabarwienie liści, które stają się intensywnie zielone i bardziej bujne. Niedobory azotu skutkują bowiem żółknięciem i usychaniem liści.
  • Kwiatostany w przypadku okazów kwitnących są liczniejsze i bardziej okazałe.

Na jakie rośliny żelatyna działa najlepiej? Doskonale sprawdzi się w przypadku fikusa, sansewierii i skrzydłokwiatu.

Działanie żelatyny na roślinach zaobserwujesz na podstawie imponującego wyglądu liści
Działanie żelatyny na roślinach zaobserwujesz na podstawie imponującego wyglądu liści123RF/PICSEL

Jak podlewać kwiaty żelatyną?

Zrobienie domowego nawozu w formie płynnej jest dziecinnie proste. Uważasz, że nie masz ręki do kwiatów, a jednak miło byłoby popatrzeć na doniczki wypełnione zielenią? Dzięki temu trikowi rozwiniesz swoje ogrodnicze skrzydła.

Potrzebujesz tylko dwóch składników. Podgrzej jedną szklankę wody - powinna być gorąca, ale nie wrząca. Wsyp łyżkę żelatyny i dokładnie wymieszaj. Taką mieszankę rozcieńcz trzema szklankami zimnej wody. Gotowe! Nawóz z żelatyny stosuj do podlewania raz na dwa lub trzy tygodnie.

Polecamy:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas