Reklama

Reklama

Zobacz, dlaczego warto posiadać konto walutowe

Konta bankowe to jeden z podstawowych oferowanych przez banki produktów. Coraz większą popularnością zaczyna się cieszyć konto walutowe wśród Polaków. Dlaczego warto zainteresować się takim produktem, do kogo jest on dedykowany?

Konta bankowe, chociaż nie przynoszą bankom największych korzyści, są najszerzej sprzedawanym i najpopularniejszym produktem. Konto walutowe wśród kont bankowych zyskują na swojej popularności, dzięki czemu banki proponują coraz dogodniejsze warunki prowadzenia takich kont.

Reklama

Wygoda ponad wszystko

Posiadając konto walutowe możemy do niego podłączyć kartę debetową, co da nam wiele możliwości, zwłaszcza podczas płatności zagranicznych. Jeżeli będziemy znajdować się w krajach, gdzie obowiązują waluty takie jak: euro, funt brytyjski lub dolar amerykański, dzięki połączeniu konta walutowego z kartą debetową unikniemy kosztów przewalutowania podczas płatności kartą za granicą oraz przy wypłatach z bankomatów. 

Procedura podpięcia karty debetowej do konta walutowego jest niezwykle prosta – wystarczy zalogować się do banku online.

Dla kogo dedykowane konto walutowe?

• Dla podróżników

Jeżeli często wyjeżdżasz w dalekie podróże zagraniczne, aby nie tracić swoich pieniędzy załóż konto walutowe. Wiadomo, że w miesięcznej lub dłuższej podróży nie wystarczy nam raz wziętej z polski gotówki. Przeważnie podczas wyjazdu mijamy różne kraje, więc i tak musimy korzystać z kantorów, pobierających prowizję za przewalutowanie. Korzystanie z bankomatów natomiast to najkosztowniejsza usługa. Płacimy bowiem miejscową prowizję, zależną od kwoty wypłaty oraz kilkukrotną prowizję za kilkakrotne przewalutowanie. W efekcie tracimy setki złotych na pobierane prowizje. Konto walutowe (na przykład w Citi Handlowy) pozwoli nam zaoszczędzone na prowizjach pieniądze przeznaczyć na nocleg w lepszym hotelu, dobry posiłek, bilet samolotowy.

• Dla osób często wyjeżdżających za granicę

Jeżeli służbowo lub prywatnie (na przykład na weekendy) wyjeżdżasz za granicę, na pewno nie masz czasu za każdym razem biec do kantoru i wymieniać walutę. Konto walutowe pozwoli ci wyjechać na wakacje bez konieczności zamartwiania się o gotówkę i prowizję, bo tam, gdzie nie będziesz mógł zapłacić kartą, wypłata pieniędzy z bankomatu nie będzie kosztowna.

• Dla osób mieszkających za granicą

Bardzo wielu Polaków, którzy mieszkają za granicą często wykonują przelewy zagraniczne do Polski. Takie transfery pieniędzy są bardzo drogie. Dzięki kontu walutowemu zaoszczędzimy na prowizji od przelewu i przewalutowania.

• Dla studentów na zagranicznych kontraktach uniwersyteckich

Studentów, jeżdżących na kontrakty pomiędzy uczelniami, typu Erasmus, jest coraz więcej. Wiadomo, że za studenckie kieszonkowe, przyznawane przez organ stypendialny ciężko jest wyżyć w warunkach europejskich. Dlatego rodzice co miesiąc przesyłają swoim dzieciom pieniądze na życie. Zagraniczne przelewy są kosztowne. Dużo taniej wychodzi, gdy posiadamy konto walutowe, wtedy prowizje za przelewy na konto zagraniczne do dzieci nie będą pożerały większości przelanej kwoty.

Zalety konta walutowego:

• Gdy otrzymujemy pieniądze lub je wypłacamy – nie ponosimy kosztów kilkukrotnego nawet przewalutowania.

• Sami decydujemy o momencie przewalutowania, więc kontrolujemy nasze finanse. Chyba, że przelew robimy na konto złotówkowe, wtedy następuje ono samoistnie.

Jak wybrać konto walutowe?

Konto walutowe oferuje wiele banków, ważne jest jednak podczas wyboru aby zwracać uwagę na:

• koszty utrzymania konta (prowadzenie konta),

• koszty przelewów zagranicznych,

• opłaty za wypłaty z bankomatów (o ile są przewidziane).


materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: konto

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje