Reklama

Reklama

Żółw wsparty na dębach

Wielu z nas marzy o domu, który nie tylko będzie zgodny z trendami architektonicznymi, ale także stanie się wyrazem naszej indywidualności. Architekci spełniają te marzenia tworząc projekt, nowoczesne systemy budowlane pozwalają go zrealizować.

Dom mieszkalny w miejscowości Teteringen, w południowo-zachodniej Holandii, powstał z dziecięcych marzeń. Budynek wygląda jak ogromny grzyb pośrodku lasu, a jego wybrzuszony dach podobny jest do skorupy żółwia. Konstrukcja nośna wykonana została z dębowych pni, dzięki czemu w przeszklonym salonie "rosną" drzewa. Przebywając w głównym pomieszczeniu domu odnosi się wrażenie, że natura zza okna "niemal" wchodzi do środka.

Dla architekta budynku, Huuba van Laarhovena, priorytetem była harmonia z otaczającą przyrodą. Podstawowym założeniem, na którym opiera się "dom-żółw" jest równowaga pomiędzy budownictwem i naturą, między tym, co otwarte i zamknięte. Dom w przeważającym stopniu został zbudowany z materiałów naturalnych. Jest tak usadowiony w otoczeniu, że wydaje się, iż z niego powstał.

Różnicę poziomów terenu, na którym stoi dom, wykorzystano by go podpiwniczyć. Aby zapewnić wystarczającą ilość światła dziennego także w piwnicy, wykonano szyb, który nie tylko doświetla kondygnację piwniczną, ale również wizualnie łączy ze sobą trzy piętra domu.

Reklama

Źródło: materiały prasowe firmy Reynaers

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: żółw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje