Octenisept® krem- kosmetyk

Informacja prasowa od od Schulke Polska Sp. z o.o.

Krem na oparzenia i podrażnioną skórę: SOS dla skóry! Kiedy skóra jest podrażniona bardzo szybko staje się sucha i zaczerwieniona. Następnie łuszczy się i swędzi, a co najgorsze - ma tendencje do pękania. W takim stanie bardzo łatwo jest o kolejne uszkodzenia i powstawanie małych ranek. Skóra w taki stanie wymaga szczególnej opieki, a dokładniej pielęgnacji kremem, który ją zregeneruje. octenisept® krem chroni i regeneruje wysuszoną skórę, łagodzi podrażnienia. Sam krem w swoim składzie posiada oktenidynę, która ma właściwości antybakteryjne.

Podrażniona skóra wymaga szczególnej opieki, a dokładniej pielęgnacji kremem, który ją zregeneruje
Podrażniona skóra wymaga szczególnej opieki, a dokładniej pielęgnacji kremem, który ją zregeneruje123RF/PICSEL

Dlaczego octenisept® krem jest tak skuteczny?

Specjalnie dobrana kompozycja składników aktywnych, ma za zadanie nawilżać, natłuszczać, chronić, regenerować oraz pielęgnować skórę - na co dzień oraz w szczególnych przypadkach. Obecna w kremie oktenidyna posiada unikalne właściwości: działa zarówno na bakterie, grzyby i wirusy w czasie 1 minuty! Krem octenisept® zawiera również wazelinę, bisabolol oraz panthenol. Nie ma w nim za to żadnych substancji barwiących ani zapachowych.

Krem dla całej rodziny. Niezbędny w wielu codziennych i niecodziennych sytuacjach.

octenisept® krem posiada właściwości wspomagające regenerację naskórka
octenisept® krem posiada właściwości wspomagające regenerację naskórkamateriały promocyjne

Krem na oparzenia słoneczne i podrażnioną skórę

Nasza skóra pod wpływem oparzeń termicznych i oparzeń słonecznych staje się zaczerwieniona i piecze. octenisept® krem, dzięki zawartości pantenolu i bisabololu, łagodzi podrażnienia, wspomagając naturalną regenerację naskórka. Zawartość oktenidyny chroni skórę przed zakażeniem.

Po zabiegach medycyny estetycznej

Nawilża i regeneruje skórę, która po zabiegu może być zaczerwieniona, ściągnięta i wrażliwa. Zawarta w nim oktenidyna, wykazuje właściwości antybakteryjne.

Do pielęgnacji skóry noworodków

Skutecznie koi i regeneruje delikatną skórę niemowlęcia. Dzięki zawartości oktenidyny, która posiada właściwości antybakteryjne, łagodzi podrażnienia i odparzenia. Idealny na pieluszkowe zapalenie skóry. Posiada pozytywną Instytutu Matki i Dziecka. Zalecany w wypadku AZS (Atopowe Zapalenie Skóry).

Na odparzenia skóry:

Podczas korzystania z pieluchomajtek, brak powietrza i wilgoć mogą doprowadzić do odparzeń skóry. octenisept® krem łagodzi i regeneruje podrażnienia, tworząc na skórze barierę, która chroni ją przed wilgocią. Oktenidyna jako substancja wykazuje właściwości antybakteryjne. Stosowany u osób unieruchomionych, zapobiega powstawaniu odleżyn.

Na otarcia i zadrapania: krem do pielęgnacji

Nawet lekkie, powierzchowne podrażnienia skóry, otarcia czy pęknięcia skóry, nie powinny być bagatelizowane, bo są zaproszeniem dla niebezpiecznych patogenów. Na każdym etapie gojenia wymagane jest odpowiednie wsparcie regeneracji skóry. octenisept® krem posiada właściwości wspomagające regenerację naskórka, wtedy, gdy rana jest już w fazie pokrycia się nabłonkiem. Stosowany regularnie, przyspiesza regenerację skóry, poprawia wygląd blizny.

Dla miłośników tatuażu

Użyty po zabiegu natłuszcza, nawilża i regeneruje skórę, łagodząc podrażnienia. Zawiera oktenidynę o właściwościach antybakteryjnych.

Krem na blizny, by wspomagać ich regenerację

Wiele niewielkich blizn znika bez śladu, jednak głębokie skaleczenia, zabiegi chirurgiczne lub ciężkie oparzenia mogą pozostawić na ciele widoczne ślady. octenisept® krem wspomaga regenerację blizn, sprawia, że stają się gładsze i chroni je przed wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Do pielęgnacji skóry po radioterapii, by łagodzić podrażnienia

Skóra poddawana napromieniowaniu podczas radioterapii jest bardzo sucha, swędząca, podatna na urazy oraz na powstawanie owrzodzeń. Jest też o wiele bardziej narażona na infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. octenisept® krem stosowany w trakcie naświetlań, pielęgnuje skórę, przynosi ulgę i chroni przed zakażeniem.

Na podrażnienia skóry okolic intymnych

Z wiekiem, obniżają się funkcje jelit i pęcherza. Wiele osób cierpi wówczas na nietrzymanie moczu. octenisept® krem stosowany w obrębie narządów płciowych chroni skórę przed wilgocią, a dzięki zawartości oktenidyny hamuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Informacja prasowa od od Schulke Polska Sp. z o.o.

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas