Reklama

Jak wygląda życie z dzieckiem autystycznym? "Nie jest łatwo"

W najnowszym odcinku video podcastu „Kobiety z książkami”, Aga Szynal, rozmawia z Katarzyną Michalczak, pisarką nominowaną w 2020 roku do Nagrody Literackiej Gdynia oraz autorką książki o relacjach z synem w spektrum autyzmu pod tytułem: „Synu, jesteś kotem”.

"Kobieta z książkami" - nowy videocast Agi Szynal

"Kobieta z książkami" to nowa propozycja w serwisie Kobieta Interia. W krótkich odcinkach prowadząca, Aga Szynal, opowiada o najbardziej interesujących, oryginalnych, intrygujących i przede wszystkim wartościowych tytułach tworzonych przez kobiety. Skąd taki wybór?  - Choć czytam od zawsze i to bardzo dużo, to dopiero po trzydziestce, po urodzeniu dwójki dzieci zdałam sobie sprawę, że starając się czytać tak zwaną "dobrą literaturę" czytam prawie wyłącznie mężczyzn. I w pewnym momencie zabrakło mi w książkach kawałka mojego, kobiety, doświadczenia. Zaczęłam więc świadomie poszukiwać i znajdować olśnienia. I tymi olśnieniami będę się chciała w moim podcaście dzielić - tłumaczy prowadząca.

Reklama

Aga Szynal to autorka i samowydawczyni powieści "Ja sama". Twórczyni instagramowego profilu o literaturze kobiet: @kobiecasilawsparcia. Dzieli się na nim swoimi olśnieniami dotyczącymi książek pisanych przez kobiety. Koncentruje się na szeroko pojętej literaturze pięknej, ale nie unika również literatury faktu: autobiografii, wywiadów, zbiorów esejów czy felietonów.

Zobacz również: Podkast Agi Szynal - "Kobieta z książkami". Dobre książki wagi lekkiej

"Synu, jesteś kotem"

W piątym odcinku video podcastu "Kobieta z książkami", Aga Szynal rozmawia z Katarzyną Michalczak, pisarką nominowaną w 2020 roku do Nagrody Literackiej  Gdynia oraz autorką książki o relacjach z synem w spektrum autyzmu pod tytułem: "Synu, jesteś kotem". Katarzyna Michalczak napisała ją wspólnie ze swoim synem, Radkiem, który jednak nie zdecydował się umieścić nazwiska na okładce, ani promować tytułu w mediach. Katarzyna Michalczak opowiada, dlaczego w ogóle zdecydowała się napisać tę książkę, oraz dlaczego dopiero teraz, gdy Radek ma już 18 lat. Katarzyna w video podcaście "Kobieta z książkami' mówi o kulisach wspólnego pisania, oraz o tym, jak ono w praktyce wyglądało. Zdradza skąd pomysł na tytuł, a także podkreśla znaczenie diagnozy dla ich relacji oraz rozwoju Radka.

Zobacz również: "Kobieta z książkami" Aga Szynal - Polskie pisarki, na które warto zwrócić uwagę

Cały odcinek podcastu dostępny poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aga szynal | Kobieta z książkami | autyzm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama