"Rolnicy: Podlasie": Co wydarzy się w nowym odcinku?

W gospodarstwie Andrzeja kończy się karma dla koni i krów. Zużywają już ostatnią belę. Paulina przynosi wiadomość, że u ich dziadków jest jeszcze w stodole siano luzem, które można zabrać. Wymaga to jednak innego sposobu transportu, tradycyjnego wozu drabiniastego. Co jeszcze słychać u gospodarzy z Podlasia? Tego dowiesz się, oglądając najnowszy odcinek serii dokumentalnej "Rolnicy. Podlasie" już w niedzielę o godz. 20 w FOKUS TV.

Co wydarzy się w nowym odcinku popularnej serii dokumentalnej?
Co wydarzy się w nowym odcinku popularnej serii dokumentalnej?materiały prasowe

Laszki: Emilka i Karol przenoszą wędzarnię, aby zrobić miejsce na powiększenie kwiatowej rabaty. Do Laszek przyjeżdża Beata ze swym wnukiem Antosiem. Emilka ofiaruje Antosiowi dwie kozy ze stada, aby mógł rozpocząć hodowlę. Wybierają dwie kózki. Antoś uczy się je chwytać. Emilka pokazuje, jak się je odrobacza. Potem ładują zwierzęta do samochodu i jadą do gospodarstwa Beaty. Wyładowują kozy i umieszczają je w przygotowanym pomieszczeniu. Trzeba tylko zadbać o zabezpieczenie okienka, aby kozy nie wybiły szyb .

Bronowo: Agnieszka i Jarek zaprzęgają klacz do wozu. Pojadą do swego sąsiada Marcina po zboże na paszę dla swego stada. Ze względu na to, że mają niewielki areał zbóż biorą zboże od Marcina w zamian dając mu koński obornik, którego w ich gospodarstwie jest nadmiar. Nieco spóźnieni przyjeżdżają do Marcina. Marcin z Jarkiem ładują worki ze zbożem. U Marcina stoi też ciągnik Jarka, który wymaga naprawy. Miała to być krótka robota ,ale okazało się ,że ta przeszło 20 letnia maszyna wymaga dłuższej naprawy. Po powrocie do siebie Rogalscy od razu część zboża mielą na płatki, aby nakarmić nimi swoje zwierzęta. Agnieszka wspomina swoją pierwszą klacz Wierną.

Plutycze: W gospodarstwie Andrzeja kończy się karma dla koni i krów. Zużywają już ostatnią belę. Paulina przynosi wiadomość, że u ich dziadków jest jeszcze w stodole siano luzem, które można zabrać. Wymaga to jednak innego sposobu transportu, tradycyjnego wozu drabiniastego. Taki wóz mają jeszcze dziadkowie. Andrzej,Paulina, Gienek i Jastrząb udają się do gospodarstwa dziadków. Montują wóz, przy okazji dowiadujemy się, jak po podlasku nazywają się poszczególne części

W kolejnej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi. 

Interia jest patronem medialnym serialu - na stronie rolnicypodlasie.interia.pl znajdziecie odcinki z poprzednich sezonów serialu oraz to, czego widzowie nie zobaczyli w telewizji.

Oglądaj nowy sezon serialu "Rolnicy. Podlasie" w niedzielę o 20:00 - tylko w telewizji FOKUS TV.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}