Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Czas na konsultacje!

Planowanie wesela to często największe przedsięwzięcie, z jakim mierzą się młodzi narzeczeni. Czemu więc nie skorzystać z pomocy profesjonalistki? Konsultantka ślubna z chęcią pomoże rozwiązać uciążliwe problemy i skieruje wasze wysiłki we właściwym kierunku.

Wiem, że dla wielu dziewczyn temat współpracy z konsultantką jest bardzo onieśmielający. Zatrudnienie osoby, która utrzymuje się z urządzania imprez, kojarzy się z gwałtowną ingerencją w tę najbardziej osobistą ceremonię, jaką jest ślub. Uważam to zjawisko za o tyle ciekawe, że w innych dziedzinach życia nie mamy problemu ze zdaniem się na innych - czy to przy układaniu fryzury na wielkie wyjście, malowaniu paznokci w perfekcyjny sposób lub szyciu idealnie pasujących do sylwetki ubrań. A przecież są to elementy codzienności, z którymi spotykamy się na każdym kroku! Zamiast więc drżeć przed nieznanym, lepiej zdecydować się na zatrudnienie osoby, która będzie cię wspierać przez cały proces planowania! - mówi Justyna Kościelska.

Reklama

Właściwa osoba na właściwym miejscu

Współpracę z konsultantką zaczynasz od znalezienia odpowiedniej osoby - i tu niezbędny okazuje się internet lub poczta pantoflowa. Dobrze, abyś wiedziała, na jakiej formie pomocy ci zależy. Czy potrzebujesz wsparcia przy konkretach i wystarczy kilka spotkań, aby rozwiązać kwestię budżetu ślubnego lub usadzenia gości przy stole? A może oczekujesz obecności konsultantki i jej wsparcia w dniu ślubu, bo w zasadzie wszystko już masz przygotowane, ale nie dasz rady w kluczowych momentach być w dwóch miejscach na raz? Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś powierzyła konsultantce organizację całego wesela, cedując na nią wszystkie zadania, a w zamian otrzymując tylko relacje z postępów w pracach.

Ostateczna forma waszej współpracy zostanie ustalona podczas pierwszego spotkania, nie wahaj się więc, tylko łap za słuchawkę i dzwoń. Konsultantka rozwieje twoje wątpliwości, opisze zasady kooperacji i poda cenę swoich usług. Jeśli coś nie będzie ci odpowiadać, nie musisz podejmować żadnych dalszych kroków - taka rozmowa do niczego cię jeszcze nie zobowiązuje. Warto jednak pamiętać, że wielu pannom młodym obecność konsultantki umożliwia spełnienie ich marzeń i planów, za realizację których wcześniej po prostu nie potrafiły się zabrać.

W czym może pomóc konsultantka i jakie są jej podstawowe zadania?

Wszystko zależy od tego, czego ty od niej oczekujesz. Konsultantka zajmuje się nie tylko znalezieniem podwykonawców, którzy będą odpowiadali twoim oczekiwaniom. Często to ona podpisuje umowy w twoim imieniu. Pomaga wybrać dodatki do wyśnionej sukni ślubnej. Planuje dekoracje, które będą odpowiadać twojemu wyobrażeniu. Pilnuje, abyś trzymała się budżetu i szuka sposobów na to, by go maksymalnie wykorzystać. Ustawia harmonogram dnia ślubu w taki sposób, abyś ze wszystkim zdążyła. Przyjmuje transport kwiatów, ciastek, tortu weselnego, ozdób sali weselnej. Ustala szczegóły dotyczące dekoracji samochodu pary młodej, dojazdu gości na salę i ich noclegów. Jednym słowem robi to wszystko, na co pracująca na pełnym etacie panna młoda może nie mieć czasu i ochoty.

Czym nie zajmuje się konsultantka?

Przede wszystkim: dla konsultantki praca przy twoim weselu nie jest okazją do spełnienia jej własnych ślubnych planów. Nie przygotuje wszystkiego zgodnie ze swoim gustem, nie przeforsuje ulubionej kolorystyki i w tajemnicy przed tobą nie zmieni żadnych ustalonych wcześniej decyzji. Czego jeszcze nie zrobi? Nie rozwiezie za ciebie zaproszeń, nie wybierze obrączek i nie zdecyduje o kroju sukni ślubnej. Za to podjęcie kluczowych decyzji zawsze skonsultuje z klientką - mimo że nie załatwiasz części spraw sama, stale jesteś na bieżąco.

Na samym początku ustalacie zakres współpracy, a wkrótce się przekonasz, jak ogromnym wsparciem przy planowaniu wesela jest właściwie wybrana konsultantka. Po miesiącach przygotowań jest ona bardzo osobiście zaangażowana w wesele swojej klientki i zrobi wszystko, aby ten jeden jedyny dzień był dla młodej pary wyjątkowy, romantyczny i bezstresowy.


 

Magazyn Wesele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy