Reklama

Ślub i wesele

Daj się zainspirować, czyli słów kilka o najnowszych trendach

Jak powinna wyglądać modna panna młoda w 2013 roku? Jakiego rodzaju dekoracje wybrać, aby przyozdobić miejsce zaślubin i wesela zgodnie z obowiązującymi trendami? Projektanci i styliści wskazują kierunki, na które z pewnością warto zwrócić uwagę.

W co się ubrać

To szczególnie istotna kwestia dla każdej planującej ślub narzeczonej. W 2013 roku wielu projektantów stawia na suknie w stylu nawiązującym krojem do mody lat dwudziestych. Już w ubiegłym roku, wyprzedzając tegoroczne trendy, podczas uroczystości zaślubin w tego rodzaju kreacji wystąpiła Ana Ortiz, żona znanego piłkarza Andrésa Iniesty. Sukienka modnej panny młodej powinna być ultrakobieca, przy ciele. Odważniejszym polecam zdobienia: misterne kokardy, pióra, motywy kwiatowe. Do tego wiązanka z różnobarwnych roślin, mocno wyróżniająca się na tle całej sylwetki.

Reklama

 Jak udekorować miejsce ślubu i wesela

Znani styliści, architekci i projektanci w 2013 roku proponują przynajmniej kilka różnych rozwiązań. Niektórzy sugerują, by zastosować motywy ptasie. Sylwetki ptaków można wykorzystać nie tylko w dekoracjach, ale we wszelkiego rodzaju drukach ślubnych: zaproszeniach, druczkach typu save the date, weselnych menu. Wizerunki ptaków można nadrukować albo wyciąć w papierze lub drewnie techniką laserową.

Ważnym elementem wystroju każdego wnętrza jest światło. Odpowiednio zaaranżowanym oświetleniem można stworzyć niepowtarzalny klimat i każdemu miejscu dodać odrobiny romantyzmu. W 2013 roku wykorzystywać będziemy w tym celu lampiony, przede wszystkim wykonane z naturalnych materiałów, takich jak papier i bawełna. Tego typu niezwykle eleganckie, bawełniane lampionowe kule miałam okazję oglądać na początku ubiegłego roku w Paryżu. Dzisiaj są już dostępne również u nas. Można z ich pomocą wyczarować przepiękne przestrzenie i każdemu wnętrzu dodać magii.

Jeśli jesteście fanami motywów rustykalnych, w 2013 roku możecie stworzyć dekoracje z kory, korka albo drewna. Do tego papierowe, metalowe lub drewniane girlandy, np. z imionami państwa młodych. Co istotne, tego typu elementy zdobnicze możecie przygotować własnoręcznie. DIY (ang. do it yourself) - zrób to sam - to też jeden z tegorocznych trendów. Państwo młodzi mogą samodzielnie przyozdobić stoły, udekorować salę i zrobić upominki dla najbliższych. Z pomocą fachowego jubilera mogą także sami wyprodukować dla siebie obrączki.

 

Prymat jednego koloru

Zarówno w strojach, jak i w dekoracjach warto wprowadzić jakiś dominujący kolor. W 2013 roku najlepiej miętowy. Miętowe szpilki panien Młodych, miętowe serwetki na weselnych stołach, miętowe kwiaty w bukiecie ślubnym, dekoracjach w kościele, urzędzie stanu cywilnego i w butonierce Pana Młodego. Z pewnością będą się wspaniale komponować.

A co, jeśli nie lubicie koloru mięty? Nic nie szkodzi. To wasz dzień i wasze wybory. Dopasujcie wszystko tak, aby wam się podobało, żebyście czuli się swobodnie, jak u siebie i mogli ze swobodą podejmować swoich gości. Mam nadzieję, że moje sugestie będą dla was inspiracją i zachętą do własnych poszukiwań.

 

MAGAZYN WESELE / tekst: Katarzyna Gajek

Aspire

 

 

Magazyn Wesele
Dowiedz się więcej na temat: z dekoltem v (suknia slubna) | ptak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy