Reklama

Ślub i wesele

TOP 5 oryginalnych miejsc na ślub cywilny

Jeszcze kilka lata temu perspektywa ślubu cywilnego była dość ponura: szare mury urzędu stanu cywilnego, skrzywiona urzędniczka, bezduszne 15 minut i sucho rzucone „następni” – hasło zmuszające do pospiesznego opuszczenia sali. Dziś rzeczywistość nowożeńców rysuje się dużo bardziej kolorowo.

W roku 2015 przepisy dotyczące zaślubin się zmieniły - dziś możesz wziąć ślub, gdzie tylko chcesz! Jedyny wymóg to opłata w wysokości 1000 PLN. Twojej wyobraźni nie ogranicza już żadna ustawa. Poznaj 5 najlepszych pomysłów na najoryginalniejsze miejsce na ślub cywilny!

1. Las

Marzyłaś o elfickim weselu rodem z "Władcy Pierścieni"? Zamiast obciachowej orkiestry z pobliskiej remizy - szum lasu, śpiew ptaków i zapach sosen. Przed uroczystością musisz się jednak zorientować, czy twój wymarzony las nie jest własnością prywatną. W tym wypadku będziesz musiała porozumieć się z jego właścicielem i prawdopodobnie uiścić opłatę za użytkowanie terenu. Ale kto wie - już niejednemu posesjonatowi na widok Pary Młodej stopniało serce i udostępnił przybytek zieleni zupełnie za darmo.

Reklama

2. Wyspa na jeziorze

Błękit wody, lazur nieba wyzierający spomiędzy splecionych gałęzi i drewniany mostek prowadzący wprost do altanki, której nieskazitelna biel będzie świadkiem waszej przysięgi. Brzmi wspaniale, prawda? Możesz sięgnąć po jeszcze więcej i zamówić kwartet smyczkowy, który uświetni tę niezwykłą uroczystość. Organizacja takiego ślubu to wcale nie tak wielki kłopot, jak myślisz! Takie atrakcje w swojej ofercie ma wiele dworków i pałacyków.

3. Wnętrze historyczne

Możliwości są niemal nieskończone: zamek, muzeum, dworek, najwyższa komnata w najwyższej wieży... To najlepsze miejsce dla wielbicieli epoki wiktoriańskiej czy stylu steampunk. Koszty mogą być nieco wyższe niż w przypadku terenów zielonych, ale czego się nie robi, by ten jeden dzień był naprawdę wyjątkowy. Jeśli wciąż nie jesteś przekonana, pomyśl o zdjęciach, na których pozujesz w pięknej sukni, w komnatach starego zamczyska ze swoimi gośćmi przebranymi niczym bohaterowie filmu "Bardzo dziki Zachód".

4. Disneyland

Kiedy byłaś mała, wpatrywałaś się z zapartym tchem w piękne suknie księżniczek Disneya, marząc, że i ty będziesz miała kiedyś ślub jak z bajki? Teraz to marzenie może się spełnić! Wystarczy, że wybierzesz się do Disneylandu w Kalifornii i skorzystasz z tamtejszych usług ślubnych. Możesz przebrać się za dowolną ulubienicę z bajki z dzieciństwa (jest nawet sukienka ślubna syrenki Ariel!). Na uroczystość zawiezie cię karoca Kopciuszka, a wśród gości mogą znaleźć się Myszka Miki, Kaczor Donald i Goofy. Jest o co walczyć!

5. Kraina lodu

Twoim marzeniem jest suknia ślubna niczym u Elsy z "Krainy lodu" i wirujące wokół białe płatki śniegu? Możesz zafundować sobie ślub na dalekiej północy lub po prostu w Polsce, ale zimową porą. W tym drugim wariancie co prawda będziesz musiała dorzucić kilka groszy do futrzanego bolerka, za to koszty organizacji wesela poza sezonem na pewno będą dużo niższe. Myślisz, że w zimie, na śniegu, wymarzony ślub się nie uda? Dla zachęty podpowiadamy, że norweski polarnik Børge Ousland powiedział sakramentalne "tak" na biegunie północnym. Możesz iść w jego ślady!

Wasz ślub będzie wyjątkową uroczystością w każdej scenerii. Bez względu na to, czy wybierzecie wodę, góry, przestworza czy piaszczystą plażę, pamiętajcie, że w miłości najważniejsze jest, by się nią dzielić.


Warto zastanowić się, jakie możliwości otwiera przed wami opcja "zamiast kwiatów". ŚLUB PEŁEN MIŁOŚCI to wyjątkowy projekt dla zakochanych Par Młodych. Pięknie przekształca romantyczne marzenie o wielkim uczuciu na realny gest, który zmienia życie potrzebujących.

Magazyn WESELE/ Małgorzata Stabrawa, www.slubpelenmilosci.pl

Magazyn Wesele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy