Reklama

Reklama

Przygotuj się na święta

Najmodniejsze rośliny na Boże Narodzenie

W polskiej tradycji najpopularniejszym symbolem Bożego Narodzenia jest choinka. Tym mianem określa się drzewko jodły, sosnę oraz świerk. Poza granicami Polski do świątecznej dekoracji wykorzystuje się także inne rośliny, które i u nas cieszą się coraz większą popularnością. W poniższym zestawieniu przedstawiamy rośliny , które sprawią, że atmosfera świąt zagości w naszych domach, a zimny grudzień stanie się bardziej kolorowy.

Rhipsalis, czyli kaktus bożonarodzeniowy

Roślina ta należy do rodziny kaktusowatych. Jest epifitem rosnącym w koronach tropikalnych drzew i na skałach. Jego pokrój jest zwisający, pędy mocno rozgałęzione - dorastają do 30 cm.

Reklama

Jego charakterystyczną cechą są rurkowate kwiaty, które osiągają długość około 5 cm, z warstwami wygiętych do tyłu płatków i wystającymi pręcikami. Roślina  kwitnie od grudnia do końca zimy.

Warunkiem obfitego kwitnienia w okresie Bożego Narodzenia jest ustawienie rośliny od sierpnia do października w chłodnym miejscu - będzie wytwarzała kwiaty - jeśli zapewnimy jej dziennie  10 godzin zupełnej ciemności.

Od chwili pojawienia się pąków, rośliny podlewany regularnie i obficie, pamiętając o tym, aby nie doprowadzić do zalania bryły korzeniowej.

Kaktus bożonarodzeniowy idealnie poprawi nastrój w czasie krótkich i pochmurnych dni. Doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrza, rozświetlając je oraz wprowadzając radość i energię.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rośliny