Reklama

Reklama

Ślub i wesele

​Jak zorganizować wesele bez alkoholu?

Panuje przekonanie, że ślub jest dla młodej pary, a wesele dla... gości. Po to, by zgromadzeni na zabawie bliscy mogli razem ze świeżo upieczonym małżeństwem świętować ten wielki dzień. Jednak co w sytuacji, kiedy młodzi decydują się na wesele bez alkoholu? Czym wznosić toasty? Czy impreza bez kropli wódki może się udać?

Na te pytania odpowiedziała nam Anna Machnowska z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

Reklama

Czy to tylko oszczędność?

- Rezygnacja z alkoholu na weselu może być podyktowana poglądami narzeczonych, złymi doświadczeniami związanymi z alkoholem, a także zwykłą oszczędnością - mówi nasza ekspertka. 

- Może również wynikać z przekonań, ponieważ coraz więcej osób wybiera życie wolne od uzależnień, dążąc do wellbeingu. Także pary, które żyją w trendzie eco, mogą chcieć odrzucić alkohol i świętować w inny niż ogólnie przyjęty sposób - dodaje Anna Machnowska.

Zwyczajowo liczy się, że dla jednego gościa należy przygotować butelkę wódki i coś na zapas. Kiedy państwo młodzi decydują się na dużą liczbę zaproszonych, sam alkohol rodzi ogromną kwotę. Do tego należy postawić na stole wino, ewentualnie piwo lub whiskey. 

Kiedy zapada decyzja o rezygnacji z alkoholu, zmniejsza się tym samym koszt wesela. Ale nie tylko. Dla wielu par wizja zataczających się, niepanujących nad sobą gości nie jest niczym przyjemnym. Brak wódki może więc też zapewnić udaną zabawę bez ryzyka, że ktoś... zacznie się rozbierać albo zaśnie z głową na stole.

- Powodem nieserwowania trunków na weselu może być też choroba alkoholowa któregoś z państwa młodych lub ich rodziców - to częsty powód wymieniany przez osoby, które decydują się na wesele bez procentów - zdradza Anna Machnowska z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.pl.


Planujemywesele.pl

Reklama