Reklama

Antykoncepcja egeneracji

Egeneracja, współczesne dwudziestolatki - dziewczyny przeładowane zajęciami i informacjami, ale jednocześnie doskonale zaplanowane. To dziewczyny, które już się wyszalały i czas imprez mają za sobą. Są "zmęczonymi dwudziestolatkami" mającymi dookoła dużo mediów, informacji, nowości, duży wybór szkół, zawodu, możliwości życia. Jednak konsekwentnie budują swoją pozycję społeczną, dążą do godzenia w przyszłości wielu ról - matki, kobiety atrakcyjnej i aktywnej zawodowo.

Cechy typowe dla współczesnej dziewczyny to niezależność, przedsiębiorczość, atrakcyjność pod względem osobowości i wyglądu. Ich styl życia zbliża się do modelu 30-latek. Mają dopiero dwadzieścia parę lat, ale już się przygotowują, by być samodzielne i samowystarczalne, co więcej - są gotowe na stworzenie rodziny i dziecko. Wiele cech tych młodych dziewczyn pokazuje jaka przepaść dzieli je od pokolenia matek.To z pewnością podejście do seksu - to dzisiejsze dwudziestolatki kierują tą sferą, to one myślą o antykoncepcji i one się zabezpieczają decydując tym samym o momencie założenia rodziny. Otwarcie rozmawiają o seksie z koleżankami i z partnerem. Sfera seksu jest tematem jednym z wielu, ważnym lecz naturalnym. Nie rozmawiają o sprawach intymnych tylko z matką, w rozmowach z nimi nadal są to tematy niewygodne i pomijane.

Reklama

Antykoncepcja jest dla dziewczyn z egeneracji ważnym elementem życiowego planu. Dlatego dbają o zabezpieczenie wybierając metodę najlepiej dobraną do stylu życia i efektywną. Na efektywność danej metody antykoncepcyjnej składają się dwie wypadkowe: jedna mówiąca o jej skuteczności i druga, dotycząca ewentualnych błędów użytkowniczki. Decyzja o stosowaniu konkretnego środka uzależniona jest od relacji w jakiej dziewczyna jest z partnerem. W związkach przelotnych, kiedy seks jest bardziej przypadkowy wystarcza prezerwatywa. Natomiast dziewczyny, które są w stałych związkach, stosują antykoncepcję hormonalną i traktują ją jak inwestycję.

Dziewczyny egeneracji mają ciągle wiele pytań i obaw w związku ze stosowaną antykoncepcją. Najistotniejszym źródłem wiedzy jest dla nich lekarz. Niestety do ginekologa chodzą rzadko - takie wizyty traktują jako przykrą konieczność, głównie po to, by otrzymać receptę na środki antykoncepcyjne. Dlatego być może odpowiedzią na wiele ich wątpliwości będzie nasz poradnik. (Na podstawie badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Stratosfera)

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: antykoncepcja | dziewczyny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy