Reklama

Reklama

Bolesne rozstania

Decyzja o rozstaniu może zapaść z wielu powodów: niezgodność charakterów, różne poglądy na obowiązki domowe, nieuzasadniona zazdrość i zaborczość, niedobór seksualny, niewierność, a wreszcie przemoc i brutalność partnera.

Decyzja o zakończeniu istnienia związku zawsze jest trudna i bolesna. Często przeraża. A jednak czasami jest to konieczne, zwłaszcza jeżeli ważne potrzeby psychiczne i emocjonalne nie są w danym związku zaspokajane. Najważniejsze jednak, aby zdać sobie sprawę z tego, że tak jak każdy z nas ma prawo decydować o tym, czy wejdzie w jakiś związek, tak samo ma prawo decydować o jego trwaniu, bądź zakończeniu. Już sama świadomość istnienia tego wolnego wyboru sprawia, że przestajemy się czuć jak w pułapce bez wyjścia. Jednak decyzji o tym, czy będzie ciąg dalszy, czy też nastąpi rozstanie, nie może podjąć nikt oprócz ciebie.

Reklama

Kiedy już postanowisz, że nie możesz lub nie chcesz kontynuować związku musisz jakoś poradzić sobie ze swoimi uczuciami. Postaraj się więc przyjrzeć wszystkiemu z pewnym dystansem. Inni też przecież rozstawali się ze swoimi partnerami i potrafili uporać się z rozwiązaniem tego problemu.

Ludzie często odwlekają decyzje o rozstaniu tylko z tego powodu, że boją się zostać sami. Wolą trwać w nieudanym lub nawet niszczącym związku. Ale przecież życie samemu wcale nie oznacza samotności, podobnie jak życie z partnerem wcale nie daje gwarancji na to, że nie będziemy rozpaczliwie samotni. Aby poradzić sobie z lękiem przed samotnością i osłodzić gorycz rozstania warto uświadomić sobie, że osoby niezależne i wolne mogą pozwolić sobie na wiele zajęć i rozrywek, o których by nawet nie pomyśleli wcześniej będąc w związku. Często dopiero teraz mogą spróbować różnego rodzaju aktywności, o której marzyli.

Dowiedz się więcej na temat: rozstania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje