Reklama

Reklama

Co mówią twoje ręce

Drobne gesty, jakie wykonujemy, są dla wtajemniczonych znacznie bardziej wymowne, niż wypowiadane słowa.

Warto znać mowę ciała, łatwiej bowiem rozszyfrować intencje rozmówcy i samemu ukryć to, czego nie chcemy ujawniać.

Trzymanie rąk w kieszeniach

To oznaka skrytości. Osoba taka, choć energiczna i posiadająca zdolności przywódcze, unika zbyt bliskich kontaktów osobistych. Gdy jednak z kimś się przyjaźni, to na dobre i złe. W życiu codziennym precyzyjnie określa swe palny i konsekwentnie dąży do ich realizacji.

Krzyżowanie rąk na piersiach

Jest gestem obronnym, sugerującym zamykanie się i wycofywanie. Osoby często je wykonujące są na ogół nieśmiałe. Unikają odpowiedzialnych zadań, nie potrafią samodzielnie podejmować ważnych decyzji. Każdą przeszkodę w realizacji swych planów traktują jak katastrofę.

Reklama

Ręce luźno opuszczone wzdłuż ciała

To oznaka spokojnego i stabilnego charakteru. Człowiek, trzymający ręce w tej pozycji zna swe wady i zalety. Potrafi jedne i drugie wykorzystać. Jest życzliwy i przyjazny ludziom, gdy jednak na czymś mu zależy, bezpardonowo postawi na swoim. Nigdy jednak nie ucieka się do nieczystych zagrywek. Ceni uczciwość i solidność.

Wspieranie rąk na biodrach

Jest ulubionym gestem osoby, która lubi zwracać na siebie uwagę, nawet w sytuacjach, gdy rozsądniej byłoby pozostać w cieniu. Osoba taka ma również tendencje do przeceniania własnych możliwości i osiągnięć.

Trzymanie rąk za plecami

Jeśli jedna dłoń spoczywa na drugiej, rozmówca jest osobą stanowczą, zdecydowaną, wymagającą posłuchu. Jeśli otoczenie go ignoruje, wpada w złość. Jego pewność siebie bywa niekiedy irytująca.

Jeżeli palce obu dłoni są splecione, sugeruje to kłopoty natury emocjonalnej.

Zaciskanie jednej z dłoni w pięść ujawnia, że dana osoba ma wybuchowy charakter i nawet na niewinną zaczepkę może zareagować agresją. Zdobycie jej zaufania, to trudna sztuka.

Zamykanie w jednej dłoni palca wskazującego uznawane jest za oznakę chwiejnego charakteru. Osoby często wykonujące ten gest nie wierzą w siebie i łatwo ulegają załamaniom.

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: gestykulacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje