Reklama

Reklama

Dlaczego wybrałaś właśnie jego?

Gdy twój mężczyzna gra ci na nerwach, zastanawiasz się, dlaczego wybrałaś go na męża. Jak pogodzić się z decyzją sprzed lat i żyć długo i szczęśliwie?

Z biegiem lat coraz częściej zastanawiasz się, dlaczego wybrałaś sobie na męża właśnie tego mężczyznę. Wtedy byłaś pewna, że naprawdę kochasz go na zabój i na całe życie. Rodzice wytykali ci, że nie jest odpowiedni i do końca sprzeciwiali się temu małżeństwu. Zarzucali ci, że nie zwracasz uwagi na to, co najważniejsze, czyli: zasoby materialne, pozycję społeczną i wiek. Ty jednak wiedziałaś lepiej. Tobie on się po prostu podobał, a jakieś drobnostki wydawały ci się nieistotne. Skąd była w tobie ta niezachwiana pewność?

Z badań wynika, że naszymi wyborami partnerów niemal całkowicie kieruje podświadomość.

Reklama

• Zapach. Okazuje się, że kobietom podobają się zapachy tych mężczyzn, których geny znacznie różnią się od ich własnych. W dodatku wybierają partnerów o zapachu warunkowanym przez geny, które dziedziczą po swoim własnym ojcu.

• Podobieństwo do rodzica płci przeciwnej. Jeśli w swoich rysach dostrzeżesz podobieństwo do swojej teściowej - to jeden z powodów, dla których twój mąż wybrał kiedyś właśnie ciebie. W świetle badań okazało się, że wybieramy partnerów podobnych w rysach twarzy do naszych ojców.

Panowie z kolei kierują się w tym wyborze podobieństwem dziewczyn do swoich matek. Najważniejsze okazują się tu proporcje nosa i oczu.

• Podobieństwo genów. Badacze dowodzą, że dzieci rodziców o umiarkowanie podobnych genach są najzdrowsze. Równocześnie wraz ze wzrostem podobieństwa genetycznego rodziców wyraźnie spada prawdopodobieństwo poronień. Jak się okazuje, najważniejsze nasze życiowe wybory wcale nie są tak racjonalne, przemyślane i w pełni świadome, jak nam by się mogło wydawać. W ogromnej mierze jesteśmy zdani na biologię i nic na to nie możemy poradzić.

Co zatem zrobić, aby z wybranym partnerem przeżyć szczęśliwie całe życie?

• Cieszyć się tym, co mamy. Jeśli żyjecie ze sobą już ileś lat i mimo wszystko trwacie przy sobie, udowadniacie tym samym sobie i światu, że wasz związek jest dla was wartością. Wyciągnij z tego to, co najlepsze, najważniejsze i najcenniejsze i na tej podstawie buduj dalej.

• Upodobnić się. Spędzanie ze sobą mnóstwa czasu, wspólne życie automatycznie zbliża cię do partnera. To droga do poznania, zrozumienia i zaakceptowania go. Jednocześnie możecie wciąż uczyć się od siebie wzajemnie, a odmienność traktować jako wyzwanie, a nie przeszkodę do bycia razem.

• Szanować się. Udane, wspólne życie to szanowanie drugiej osoby oraz jej prawa do prywatności i odmienności. Jeżeli chcesz, aby związek dawał ci poczucie satysfakcji, spełnienia i życiową radość, wypracujcie razem wzajemny szacunek do siebie.

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: podobieństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy