Dziesięć najpopularniejszych miejsc na zaręczyny

Mężczyźni (na pewno ci bardziej romantyczni) planują ten dzień z wielką precyzją, by kobiety (wszystkie, bez wyjątku) mogły wspominać go z ekscytacją przez długie lata. Jeśli więc oświadczyny, to w wyjątkowym miejscu. Wyjątkowym, czyli jakim?

Paryż nie jest wcale najpopularniejszym miejscem wśród zaręczających się par
Paryż nie jest wcale najpopularniejszym miejscem wśród zaręczających się par123RF/PICSEL

Serwis internetowy Hitched, pokusił się o dokładną analizę Instagrama. Na podstawie hashtagów #bridetobe (#przyszłapannamłoda) oraz #engaged (#zaręczeni) ustalił listę miejsc na całym świecie, w których najczęściej dochodzi do oświadczyn.

Oto pierwsza dziesiątka!

Disneyland, Paryż

Jeśli wierzyć twórcom zestawienia, francuski Disneyland to miejsce najczęściej wybierane przez mężczyzn, którzy chcą poprosić swoją wybrankę o rękę. Dlaczego?

Widocznie bajki Disneya mają w sobie coś romantycznego...

Walt Disney’s Magic Kingdom, Floryda

Kolejne romantyczne miejsce spod znaku Disneya. Tym razem wersja amerykańska.

Centennial Lakes Park, Minnesota

Spokojny, nastrojowy park, pełen pięknych zakamarków. Świetny do nastrojowych spacerów, rozmów i ważnych pytań.

Wieża Eiffla, Paryż

Jeśli wierzyć komediom romantycznym, Paryż to najbardziej romantyczne miejsce świata. Jeśli wierzyć użytkownikom Instagrama - czwarte pod względem popularności. Jedno jest pewne - wieża Eiffla pełna jest zakochanych par.

Wzgórza Hollywood, Kalifornia

Któż nie zna tego słynnego napisu? Wzgórza Hollywood są kultowe, zarówno wśród mieszkańców USA, jak i rzesz turystów, którzy każdego dnia odwiedzają to miejsce. Zaręczyny z widokiem na Los Angeles brzmią naprawdę zacnie!

Central Park i Most Brooklyński, Nowy Jork

Dwa wspaniałe symbole Nowego Jorku. Central Park - zielony, pełen uroczych, romantycznych zaułków, biegaczy i roześmianych spacerowiczów.  Most Brooklyński - wielki, imponujący, z zapierającą dech w piersiach panoramą Manhattanu. W takich miejscach po prostu trzeba krzyknąć "tak!".

Wodospad Niagara, Ontario

Kto widział Niagarę na żywo ten wie, że robi prawdziwie imponujące wrażenie. Czy takie samo wrażenie zrobi na kobiecie mężczyzna, który oświadczy się w tym miejscu. Bardzo możliwe!

Epcot, park Walta Disneya, Floryda

Trzecie miejsce spod znaku Disneya na liście najchętniej wybieranych na zaręczyny. Czyżby bajki nastrajały do poważnych deklaracji?

Wielkie Jezioro Niedźwiedzie, Kalifornia

Okoliczności przyrody - wspaniałe, widoki - przepiękne, nastrój - podniosły. Nic, tylko oświadczyć się nad jeziorem.

Plaża Bondi, Sydney

Pierwsza plaża na naszej liście i pierwsze miejsce znajdujące się w Australii. Ogromna, z drobnym, złocistym piaskiem i błękitnym morzem. Trudno o lepsze okoliczności przyrody!

Warto pamiętać, że lista została przygotowana na podstawie anglojęzycznych hashtagów, dlatego zawiera bardzo niewiele europejskich miejscówek. Nie ma też na niej żadnego miejsca znajdującego się w Polsce. A szkoda! Wrocławski Ostrów Tumski, krakowski Rynek Główny czy sopockie molo - co dopisalibyście do tego zestawienia?

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas