Reklama

Reklama

Jakość życia seksualnego zależy od diety

Nie tylko "jesteś tym, co jesz". Również twoje życie seksualne zależy od tego, co najczęściej znajduje się na twoim talerzu. A przynajmniej tak twierdzą specjaliści od medycyny holistycznej. Jak dieta wpływa na twoje życie seksualne?

Nie ma jednego przepisu

Holistyczne podejście do sztuki kochania jest niekompletne, jeżeli nie weźmiemy pod uwagę odżywiania. Ponieważ ludzie różnią się pod względem biochemicznym, nie ma specyficznej diety, odpowiedniej dla każdego. Każdy musi zdecydować, co jest dla niego najlepsze i jaka dieta najlepiej będzie służyć jego samopoczuciu.

O swojej aktywności seksualnej, diecie i wpływie jaki mogą wywierać składniki zawarte w jedzeniu można porozmawiać ze swoim lekarzem, który powinien sporo wiedzieć o żywieniu. Zostało dowiedzione, że lepsza dieta kuruje liczne problemy seksualne.

Reklama

Zdrowa żywność ma bardzo korzystny wpływ na organizm. Powinno się jeść, aby żyć, a nie żyć, aby jeść. Cukier, sól, tłuszcze nasycone i chemiczne dodatki zawarte w diecie w dużych ilościach mogą negatywnie wpływać na życie seksualne i odczuwanie przyjemności. Warto jeść mniej czerwonego mięsa, a także mniej mięsa konserwowanego i wędzonego, ponieważ zawierają one toksyny, obciążają wątrobę, powodują podwyższone ciśnienie krwi i (w rezultacie) zmniejszają przyjemność seksualną.

Cukier zagrożeniem dla życia seksualnego

Długoterminowe stosowanie diety zawierającej za dużo cukru może powodować hipoglikemię lub cukrzycę, a obie dolegliwości mają szkodliwy wpływ na życie seksualne. Osoby cierpiące na hipoglikemię (za niski poziom glukozy we krwi) mogą mieć bóle głowy, doświadczać mentalnej dezorientacji, depresji, braku energii lub cierpieć na zmiany nastrojów.

Z powodu efektów ubocznych dializy, wielu mężczyzn z cukrzycą musi przyjmować cynk, aby prowadzić normalne życie seksualne.

Alkohol, tytoń i kawa podobnie jak duże ilości cukru i soli mogą podrażniać prostatę. Dlatego dla zachowania zdrowia warto ograniczyć spożycie tych składników. Podobnie powinno się unikać czerwonego mięsa, ponieważ podnosi ono poziom kwasu moczowego w organizmie.

Zła dieta - gorszy seks

Część specjalistów od medycyny holistycznej wierzy, że większość problemów seksualnych powstaje, ponieważ toksyczne substancje zawarte w jedzeniu, są wydzielane przez organy seksualne. Nieodpowiednia dieta może zatem powodować liczne problemy, takie jak: brak pobudliwości płciowej, mniejszą wrażliwość piersi i waginy, brak orgazmu, a nawet poczucie, że życie seksualne jest "mechaniczne". To samo dotyczy impotencji, przedwczesnego wytrysku i utraty potrzeb seksualnych - również te zjawiska w znacznym stopniu zależą od diety.

Dieta mężczyzny ma także wpływ na smak jego spermy. Podobnie jest u kobiet - wydzielina z pochwy odzwierciedla to, co jedzą.

Wiele problemów seksualnych (włącznie z trudnościami w osiągnięciu orgazmu), o których utarło się myśleć, że mają psychologiczne źródło, może być rezultatem ogólnego braku energii. Tak zwany syndrom stłumionych pragnień seksualnych, który jest bardzo popularnym zjawiskiem w dzisiejszych czasach, jest bardziej związany z dietą potencjalnego kandydata lub kandydatki do terapii seksualnej, niż z jego czy jej umysłem.

tłum. Izabela Grelowska

Intimate Medicine
Dowiedz się więcej na temat: seksualna | dieta | diety | życie seksualne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy