Reklama

Reklama

Kobiety lepszymi szefami niż mężczyźni

Kobiety lepszymi szefami od mężczyzn? Okazuje się, że tak. Najnowsze badania wykazały, że kobiety podejmują bardziej korzystne decyzje biznesowe. Są przy tym bardziej obiektywne, skuteczne i moralne.

Sprawiedliwe, przemyślane i korzystne dla przedsiębiorstw decyzje to domena kobiet - wykazały najnowsze badania przeprowadzone wśród ponad 600 dyrektorów. 75 proc. z nich stanowili rzecz jasna mężczyźni, którzy wolą podejmować decyzje w oparciu o zasady, przepisy i tradycyjne sposoby prowadzenia działalności gospodarczej. To jednak niekoniecznie najlepsze metody zarządzania.

Wygrywamy empatią

- Badania wykazały, że warto mieć kobiety na pokładzie. To nie tylko słuszne, ale i mądre. Kobiety są często lepszymi szefami w korporacjach niż mężczyźni, bo są skłonne brać pod uwagę interes więcej niż jednej strony, przez co ich decyzje są bardziej sprawiedliwe i moralnie poprawne - powiedział Chris Bart, współautor badania, profesor zarządzania strategicznego w McMaster University w Kanadzie.
Ponadto kobiety częściej są skore do podejmowania współpracy i poszukiwania porozumienia. Ich decyzje są bardziej korzystne i efektywne, bo przy tym wszystkim są również bardziej dociekliwe i widzą więcej możliwości ostatecznego rozwiązania.

Reklama

Gubi ich władza

- Na poziomie zarządu, dyrektorzy zmuszeni są do działania w jak najlepszym interesie spółki, biorąc pod uwagę punkty widzenia różnych podmiotów. Ta umiejętność czyni kobiety bardziej skutecznymi korporacyjnymi dyrektorami od mężczyzn, których gubi ego i władza - podsumował Gregory McQueen, współautor badań.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: szef | praca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy