Reklama

Reklama

Pięć rzeczy, które trudno powiedzieć mężowi

Nie chodzi o złe wiadomości czy poważne sprawy, ale raczej drobne kwestie, np. chcesz wyjść gdzieś bez męża, zdecydować o czymś sama itp. Często wtedy hamuje nas obawa, co on powie.

Mówi się, że męża "trzeba sobie wychować". Można się z tym powiedzeniem zgadzać lub nie, ale wszystkie przyznamy, że nawyki to wielka siła. Mąż, przyzwyczajony do pełnej obsługi i decydowania o wszystkim, może protestować, gdy zechcemy mu to "odebrać". Ale to nie powód, by zrezygnować z rzeczy, które są dla nas ważne. 

Reklama

Wychodzę i sam musisz wziąć sobie obiad

Chcesz raz w tygodniu chodzić na ćwiczenia w porze, gdy mąż zwykle je obiad? Jeśli zostawisz mu jedzenie do odgrzania, nic mu się nie stanie. Radził sobie, gdy byłaś w sanatorium czy w szpitalu. Co mu powiedzieć? 

Że robisz to nie z powodu fanaberii, ale z troski o swoje zdrowie. Ruch jest ważny, chroni przed cukrzycą, wzmacnia serce i układ krążenia, poprawia nastrój. Chyba mężowi zależy, byś była w dobrej formie. Na osłodę możesz w tym dniu robić jego ulubione dania albo takie, które łatwo odgrzać.

Idę sama na imieniny do koleżanki

Czujesz niepokój, gdy masz mu o tym powiedzieć? To pewnie przez przekonanie, że "kochający się małżonkowie wszystko robią razem". Brzmi ładnie, ale to nieprawda. 

W każdym związku trzeba czasu, który każdy ma na swoje sprawy - hobby, odpoczynek itp. Twój mąż zapewne zaakceptuje taki argument - sam przecież chodzi na ryby, grzyby albo spotyka się z kolegami bez twojego udziału. 

Może się nawet okazać, że będzie zadowolony, że nie musi iść w gości na "babską imprezę". 

Kupię sobie coś, o czym długo marzyłam

Zawsze były pilniejsze wydatki - najpierw urządzanie się, potem dzieci, dom. Wiele razy rezygnowałaś z rzeczy, które ci się marzyły, i teraz czujesz niepokój, gdy chcesz mu powiedzieć, że wydasz pieniądze na coś tylko dla siebie. 

Ale spójrz na to z drugiej strony - pieniądze należą do was obojga. Mąż kupował narzędzia, wiertarki, wędki itp.? To jego "zabawki", ty masz takie samo prawo do swoich.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje