Reklama

Reklama

​Pięć typów ludzi, którym trudno dochować wierności

Rośnie liczba par rozpadających się z powodu niewierności. Kto zdradza najczęściej? W jakich sytuacjach najtrudniej nam dochować wierności? Psychologowie nie ustają w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie. Portal PsychologyToday.com przygotował ciekawe zestawienie pięciu typów ludzi, którzy najczęściej zdradzają swoich partnerów.

Nałogowi użytkownicy social mediów

Reklama

Z badań, których wyniki opublikowano w 2014 roku na łamach pisma Cyberpsychology, Behavior and Social Networking wynika wprost, że im intensywniej któreś z partnerów używa Twittera, tym bardziej jest skłonne do kłótni i konfliktów, które mogą w prostej linii prowadzić do zdrad i rozpadu związku. Podobne wyniki uzyskano w innych badaniach, tym razem poświęconym użytkownikom Facebooka. 

Co ciekawe, wiek ankietowanych nie miał tu zbyt wielkiego znaczenia - na zdradę narażeni są zarówno bardzo młodzi (wiekiem i stażem) użytkownicy mediów społecznościowych, jak i ci znacznie starsi.

Mężczyźni, których wiek kończy cyfra 9

Brzmi absurdalnie, ale badaczom udało się potwierdzić także tę zależność. Mężczyźni, których wiek kończy się cyfrą "9" zdradzają znacząco częściej od pozostałych - wynika z raportu przygotowanego przez serwis randkowy Ashley Madison. Partnerki panów mających 19, 29, 39 (i tak dalej) lat muszą więc szczególnie uważać.

Osoby, które zdradzały partnerów wcześniej

Dla niektórych par kryzys wywołany zdradą jednego z partnerów okazuje się pozytywnym bodźcem i początkiem lepszego życia na nowych zasadach. Naukowcy z Uniwersytetu Alabama nie pozostawiają nam jednak złudzeń - kto zdradził raz, ten może zdradzić po raz kolejny, a przynajmniej jest to bardziej prawdopodobne niż w przypadku osób, które potrafiły dochować wierności. Co ciekawe, ta zależność dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Dowiedz się więcej na temat: Zdrada | niewierność | rozwód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje