Reklama

Reklama

Pijani mężczyźni nie są łatwiejsi!

Ilość wypitego alkoholu nie ma wpływu na to jak mężczyźni oceniają kobiecą urodę. Zarówno pijani jak i trzeźwi, nie są zbyt wybredni.

Nie jest prawdą, iż mężczyznom po kilku piwach kobiety wydają się atrakcyjniejsze - twierdzi dr psychologii Vincent Egan z uniwersytetu w Leicester, który opublikował swe badania w "British Journal of Psychology".

Według niego, pożądliwe łypanie wzrokiem na kobiety przez mężczyzn będących pod wpływem alkoholu nie ma wpływu na ocenę ich atrakcyjności, która zasadniczo nie różni się od oceny mężczyzn trzeźwych.

"Zarówno mężczyźni trzeźwi, jak i będący pod wpływem alkoholu są w tym względzie równie niewyrobieni w smaku" - uważa Egan.

Reklama

Naukowiec z Leicester zwerbował 240 ochotników - kobiet i mężczyzn, którzy będąc w różnych fazach oddziaływania alkoholu oglądali zdjęcia kobiet pod kątem oceny ich atrakcyjności i wieku.

Wprawdzie będącym pod wpływem alkoholu kobietom niektóre twarze wydały się ładniejsze, jednak w przypadku mężczyzn takiej prawidłowości nie stwierdzono. Zdaniem dra Egana dowodzi to, że teoria, według której pijackie łypanie wzrokiem jest u mężczyzn wyrazem hołdu dla atrakcyjności kobiet, jest nieprawdziwa.

Ani w przypadku kobiet, ani mężczyzn spożycie alkoholu nie miało wpływu na zdolność oceny wieku. Zdaniem Egana sugeruje to, że alkohol nie powinien być okolicznością łagodzącą w sądowych sprawach o seks z nieletnią.

Psycholodzy z Leicester nie mają jasności, dlaczego kobietom pod wpływem alkoholu niektóre twarze wydają się ładniejsze. Tłumaczą to tym, że kobiety są uczciwsze w swych opiniach w tym względzie od mężczyzn.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pijani

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy