Reklama

Reklama

Problem: Będę mieć rodzeństwo

Mam 18 lat, od zawsze byłam jedynaczką. Kilka miesięcy temu okazało się, że moja mama jest w ciąży i że będę miała rodzeństwo. Na początku nawet się cieszyłam, bo zawsze chciałam mieć siostrę lub brata, ale teraz nie jest tak kolorowo.

Dziecko się jeszcze nie urodziło, a wszystko się kręci wokół niego. Mama cały czas wspólnie z tatą chodzi po sklepach dla niemowląt i coś kupuje. Rodzice zmieniają cały dom tylko dlatego, że pojawi się w nim maleństwo.

Reklama

Ja zeszłam na drugi plan. Kiedy chcę o czymś porozmawiać, to zaraz rodzice zmieniają temat na dziecko, które się urodzi za miesiąc. Pomagam mamie we wszystkim, bo wiem, że nie może wszystkiego robić, ale powoli mnie to męczy.

Co będzie, jak się urodzi dziecko... Ja będę sprzątać, gotować, prać i pewnie jeszcze zajmować się dzieckiem, bo rodzice będą zmęczeni. A co z nauką? W tym roku matura, później studia.

Wspólnie z babcią wymyśliłam, że na ten rok mogę zamieszkać u niej, ale nie wiem, jak mam o tym powiedzieć rodzicom, żeby ich nie zranić. Może ktoś był w podobnej sytuacji?

Czasami nawet najlepsza "książkowa" rada nie zastąpi tej, która wynika z naszych doświadczeń. Do naszej redakcji przychodzi wiele takich listów, na które jednej osobie trudno jest mądrze odpowiedzieć, ale liczymy na was.

Redakcja

Jeśli potrzebujesz rady naszych czytelniczek - napisz do nas!

Dowiedz się więcej na temat: rodzice | dziecko | problem | rodzeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje