Sekrety kobiecego piękna

Na pewno każda z was zastanawiała się nad tym, w czym objawia się prawdziwe piękno kobiecego ciała? W czym objawia się piękno kobiety, jej kobiecość, atrakcyjność? Poszukajmy odpowiedzi na powyższe pytania.

Piękna kobieta, czyli jaka?
Piękna kobieta, czyli jaka?ThetaXstock

Znana i ceniona aktorka - Danuta Stenka, w jednym z wywiadów powiedziała, że piękna kobieta, to kobieta zadbana, smukła, zgrabna i przed czterdziestymi urodzinami. Dobrze, by była silna, ale też delikatna, uległa, romantyczna. Koniecznie musi mieć długie nogi, regularne rysy i miseczkę B - najskromniej.

Piękno to harmonia

Z kolei Magdalena Cielecka zapytana przez dziennikarkę "Twojego Stylu" Martę Bednarską o piękno kobiety odpowiedziała: - Piękna kobieta to znaczy kompletna. Ma pracę, partnera, dziecko. Niezależna finansowo, radzi sobie w życiu i lubi siebie. W kwestii wyglądu panuje demokracja. Kanon nie istnieje, choć są przykazania: miej równe zęby, depiluj się, bądź szczupła, ale nie za chuda. Naturalna.

Atrakcyjna kobieta, to kobieta spełniona. Pogodzona ze sobą, która niczego nie udaje. Kobieta jest piękna, kiedy sama ze sobą dobrze się czuje.

Ze szczęśliwej kobiety, pewnej siebie i uśmiechniętej wewnętrznie promieniuje blask. Ta nieuchwytna siła i dobra energia, otwartość na ludzi, którą widać w oczach, nadają kobiecie piękno.

Kobiecość to nie ładna twarz, płaski brzuch czy piękna skóra. Kobiecość to piękne wnętrze, czułość, ciepło, wyrozumiałość, umiejętność bycia blisko.

Co na to mężczyźni?

Mężczyźni uwielbiają kobiety pewne siebie. Zadbane, niezależne, opiekuńcze. Co ich najbardziej pociąga?

Bogusław Kolesiński, warszawski antykwariusz wylicza: - Demoniczność, inteligencja, przewrotność. Przebiegłość i poczucie humoru. Reasumując: to, co najbardziej niebezpieczne. Kobieta potrafi być jednocześnie aniołem i najpiękniejszym darem niebios, jak i diabłem, demonem i kusicielką. W niej zawiera się szczęście i rozpacz.

Próbując zgłębić tajemnicę kobiecego piękna zapytałam kilka osób, które na co dzień obcują z pięknymi kobietami (fotografów, wizażystki, stylistów, artystów, grafików) o to, czym jest kobiece piękno i czy istnieje jedna definicja określająca naszą kobiecość? Piękno kobiety to przede wszystkim sztuka życia.

Świadoma swojej wartości

Liliana Marcinkiewicz- Krysiak, wizażystka, filozof - Piękna kobieta to według mnie kobieta pewna swoich atutów. Świadoma tego, co jest w niej atrakcyjne. To kobieta, która jest dumna z bycia kobietą. Lubi swoje ciało, bez względu na to jaki nosi rozmiar. Jeśli ma jakieś kompleksy to o nich nie mówi. Wydaje się, że o nich zapomniała, bo albo nauczyła się z nimi żyć albo umiejętnie zakrywać.

- Jeśli ma grube uda, to nie nosi obcisłych spodni, jeśli ma szeroki nos to umiejętnie go pudruje, jeśli jest niska to nosi szpilki.Piękna kobieta, to kobieta, która cieszy się ze swojego życia i potrafi z niego czerpać pełnymi garściami. Nie musi mieć stałych adoratorów upewniających ją o atrakcyjności, wystarczy jej jeden ukochany mężczyzna, w oczach którego może przeglądać się jak w zwierciadle.

- Prawdziwie atrakcyjna kobieta wie, że nie musi mieć dwudziestu lat i figury modelki aby być pociągającą i interesującą. Piękno kobiety to przede wszystkim sztuka życia. Radość, optymizm i szczypta pewności siebie. Piękno jest dla każdego czymś innym, nie można go zmierzyć, zważyć i podać dokładnych ram.

Niedawno pytałam przyjaciela, co dla niego jest najbardziej pociągające w kobiecie. Miał trudności w określeniu tego. Czasami jak magnes działają długie, kręcone włosy, innym razem zapach perfum, które kobieta używa, sposób w jaki się porusza, albo to jak splata nogi siedząc na krześle. Nie każda z nas jest piękna w klasycznym tego słowa znaczeniu, ale z pewnością każda kobieta może być atrakcyjna - bez względu na wiek i wymiary!

Kobieta - niezgłębiona tajemnica

Jan Czogała- grafik - Nikt do tej pory nie wymyślił jednoznacznej definicji kobiecego piękna. Dla jednych kanonem piękna była Marilyn Monroe, dla innych Audrey Hepburn. Byli i tacy, którzy bez pamięci kochali się w Pameli Anderson. Dla wielu były one kwintesencją prawdziwej kobiecości, dla

innych - kiczu. I tak jest do tej pory.

Jest wiele pięknych kobiet, dla których wielu facetów zrobiłoby wszystko, a jednocześnie są tacy dla których te same kobiety byłyby zwyczajne, pospolite. Dla mnie kobieta powinna być tajemnicza. Ciekawość i pragnienie zgłębienia tej tajemnicy potęguje atrakcyjność płci pięknej. Fizycznie intryguje mnie kobieta delikatna, krucha i zmysłowa. Ale są też tacy mężczyźni, dla których atrakcyjna kobieta to osoba silna, pewna siebie.

Atrakcyjna kobieta - muzą mężczyzny

Łukasz Pęcak - fotograf - Kobiecość jest wyrazem duchowego bogactwa kobiety. Myślę, że jej piękno objawia się przede wszystkim poprzez jej zachowanie, ruchy, sposób bycia. Kobieta z natury jest piękna, delikatna. Atrakcyjna kobieta powinna przyciągać uwagę otoczenia, nie pozwalając nikomu przejść obojętnie obok niej. Powinna być muzą mężczyzny. Powinna tworzyć wokół niego atmosferę ciepła i serdeczności. Dla mnie idealna kobieta to taka, która imponuje mi każdego dnia. Jest inteligentna, wykształcona, dobrze ubrana. Jest moim przyjacielem w każdej sytuacji. Potrafi być wyrozumiała, cierpliwa, motywująca mnie do działania.

- Powinna być esencją samych najlepszych cech. To osoba dla której warto żyć. Kiedy na mnie spogląda, chciałbym widzieć w jej oczach cały świat. Wracając do atrakcyjności i kobiecego piękna? W mojej pracy spotykam różne kobiety. Z doświadczenia wiem, że z kobiety o nietypowej urodzie można wydobyć interesujący obraz, który jest zapisany na jej twarzy.

- Jako fotograf dużo widzę. Często taka wrażliwość jest przydatna w chaosie sesji zdjęciowej, bo wtedy potrafię dostrzec wiele szczegółów, które można zmienić tak, aby zdjęcie i widniejąca na nim kobieta wyglądała jeszcze lepiej. Uważam, że nie można mieć obsesji na punkcie swoich wad. Kobiety powinny zaakceptować siebie takimi, jakimi są.

Nie ma piękna absolutnego. Jedyne idealne piękno to to, które jest w nas. Na zakończenie przytoczę słowa Henryka Sienkiewicza, które będą stanowić puentę mojej wypowiedzi: Każda kobieta piękna jest brzydką w stosunku do piękniejszej od siebie, każda brzydka - piękną w stosunku do brzydszej - każda, czy piękna, czy brzydka, piękna - w stosunku do mężczyzny, któremu się podoba.

Piękno to błysk w oku

Monika Jurczyk, stylistka - Dla mnie najpiękniejsze są kobiety pewne siebie, przekonane o własnej wartości. W swojej pracy często odmieniam tzw. szare myszki w piękne kobiety. Widzę jak odpowiednie ubranie, makijaż i fryzura dodaje im pewności siebie, działa nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz. To naprawdę niewiarygodna siła. Nieważny jest rozmiar, chodzi tylko o to, żeby dobrze wyglądać i dobrze się czuć w swojej skórze! Gdy kobieta przekona się o własnej atrakcyjności - nic nie jest w stanie jej zatrzymać. Bo piękno to błysk w oku, filuterny uśmiech i inteligentna rozmowa. Nie ma stałych kanonów.

Piękno kobiety nie podlega żadnej definicji

Evgen Malinowski- syberyjski bard, aktor - Prawdziwe piękno kobiety nie podlega stałej definicji i objawia się tym, co osobiście dla mężczyzny jest pociągające w danej kobiecie.

Jest to dla każdego kwestia indywidualna i osobista. Co jest oznaką prawdziwej kobiecości? Nieściganie się z facetami we wszystkim i nierywalizowanie o wszystko za każdą cenę. Traktowanie swojej przynależności do płci przeciwnej nie jako coś gorszego czy lepszego, lecz jako inność.

Co sprawia, że kobieta jest atrakcyjną dla mężczyzny? To, że na pytanie "Czy mnie kochasz?" potrafi bez zastanawiania się odpowiedzieć: "Tak. Nie. Nie wiem". To, że interesuje się stanem zdrowia jego bliskich, a nie stanem jego konta. To, że z nią nie tylko jest o czym porozmawiać a i też jest o czym pomilczeć. To, że zna doskonale różnicę pomiędzy prowokacją a intrygą i tym pierwszym umiejętnie się posługuje.

Naturalność - kwintesencja kobiecości

Adrian Kamil Grajcar - stylista mody i gwiazd - Prawdziwe piękno objawia się w kobiecej naturalności i kulturze osobistej. W tym, jakim jest człowiekiem, jaki ma charakter, sposób bycia, gestykulacji. Atrakcyjność kobiety dostrzec można w jej sposobie poruszania się i rozmowie z drugim człowiekiem. Piękna, zmysłowa kobieta to osoba pewna siebie, pewna swojej wartości. Pogodzona z własnymi niedoskonałościami.

- Znam wiele kobiet, które na co dzień starają się ukryć czy zminimalizować swoje niedoskonałości licznymi zabiegami kosmetycznymi, żmudnymi ćwiczeniami po kilka godzin na siłowni - bez żadnego efektu. Uważam, że trzeba akceptować siebie taką, jaką się jest. Nie oszukamy natury. Kobieta, która akceptuje siebie ze wszystkimi swoimi wadami, kompleksami czuje się piękna, pewna siebie, zadowolona z życia i spełniona w każdej dziedzinie.

- Warto również zapamiętać, że tak naprawdę dla faceta nie liczy się to, ile kobieta ma pieniędzy w portfelu, jakie nosi ubrania, jakim jeździ samochodem. Najważniejsze jest to, jakim jest człowiekiem. Mężczyźni uwielbiają zadbane kobiety. Dlatego dziewczyny: dbajcie o siebie nawet jak nie wychodzicie z domu. Zróbcie sobie lekki makijaż, przygotujcie wspólną kąpiel przy świecach, załóżcie seksowną bieliznę, która rozpali zmysły Waszego faceta i pielęgnujcie Wasz związek każdego dnia.

Wrażliwość, troska, szacunek...

Marek Kaniewski- fotograf, nauczyciel - "Kobieto! Puchu marny!" - pisał onegdaj Adam Mickiewicz. Oj, panie Adamie, ale plama... Gdybyś się tak dzisiaj dostał w ręce feministek - inaczej byś śpiewał! No, ale może nie o tym... Piękno kobiety? W Księdze Przysłów czytamy m.in.: "Dzielna kobieta - trudno o taką - jej wartość przewyższa perły, Serce małżonka ufa jej, nie brak mu niczego, Gdyż wyświadcza mu dobro, a nie zło (...) Gdy otwiera usta, mówi mądrze, a jej język wypowiada dobre rady. (...) Jej synowie nazywają ją szczęśliwą, jej mąż sławi ją mówiąc: Jest wiele dzielnych kobiet, lecz ty przewyższasz wszystkie!"

To pierwszy aspekt piękna kobiety i kobiecości. Jej wnętrze - wrażliwość, ciepło, troska, odpowiedzialność i życzliwość. Drugi?.. Dalej w "Pieśni nad Pieśniami" czytamy słowa oblubieńca, jakie kieruje do swojej ukochanej: "Jakże jesteś piękna, moja przyjaciółko, jakże jesteś piękna!" To drugi aspekt kobiecości. To piękne ciało kobiety, przeznaczone dla mężczyzny i odwrotnie. To seksualność kobiet. Po korowodzie weselnym oblubieniec stwierdza: "Cała jesteś piękna, moja przyjaciółko (...) No właśnie! Cała jest piękna! W dalszej części Pieśni oblubieniec wyznaje miłość oblubienicy: "Twoja postać podobna jest do palmy, twoje piersi do winogron. Pomyślałem: Wespnę się na palmę, zerwę wiązkę jej daktyli! Niech mi będą twoje piersi, jak winogrona(...)" .

Ona: "Ja należę do mojego miłego i ku mnie zwraca się jego pożądanie." W tym tkwi tajemnica piękna i atrakcyjności kobiet! W tym tkwi tajemnica miłości! We wzajemnej przyjaźni, szacunku i... pożądaniu. A miłość, to nic innego jak postawa względem drugiej osoby... A atrakcyjność kobiet? Mężczyźni, jako wzrokowcy cenią sobie atrybuty kobiecości - piersi, biodra... I ilu chyba mężczyzn... tyle odcieni piękna kobiet!

Ilona Adamska, I.D.Media

IDmedia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas