Reklama

Reklama

Sekrety kobiecego piękna

Na pewno każda z was zastanawiała się nad tym, w czym objawia się prawdziwe piękno kobiecego ciała? W czym objawia się piękno kobiety, jej kobiecość, atrakcyjność? Poszukajmy odpowiedzi na powyższe pytania.

Kinga Rusin uważa, że piękno kobiety leży nie tylko w urodzie, ale przede wszystkim w poczuciu wartości. Zdaniem dziennikarki, piękna kobieta niekoniecznie ma nogi do nieba, ale wie, jak spojrzeć na faceta.

Reklama

Znana i ceniona aktorka - Danuta Stenka, w jednym z wywiadów powiedziała, że piękna kobieta, to kobieta zadbana, smukła, zgrabna i przed czterdziestymi urodzinami. Dobrze, by była silna, ale też delikatna, uległa, romantyczna. Koniecznie musi mieć długie nogi, regularne rysy i miseczkę B - najskromniej.

Piękno to harmonia

Z kolei Magdalena Cielecka zapytana przez dziennikarkę "Twojego Stylu" Martę Bednarską o piękno kobiety odpowiedziała: - Piękna kobieta to znaczy kompletna. Ma pracę, partnera, dziecko. Niezależna finansowo, radzi sobie w życiu i lubi siebie. W kwestii wyglądu panuje demokracja. Kanon nie istnieje, choć są przykazania: miej równe zęby, depiluj się, bądź szczupła, ale nie za chuda. Naturalna.

Atrakcyjna kobieta, to kobieta spełniona. Pogodzona ze sobą, która niczego nie udaje. Kobieta jest piękna, kiedy sama ze sobą dobrze się czuje.

Ze szczęśliwej kobiety, pewnej siebie i uśmiechniętej wewnętrznie promieniuje blask. Ta nieuchwytna siła i dobra energia, otwartość na ludzi, którą widać w oczach, nadają kobiecie piękno.

Kobiecość to nie ładna twarz, płaski brzuch czy piękna skóra. Kobiecość to piękne wnętrze, czułość, ciepło, wyrozumiałość, umiejętność bycia blisko.

Co na to mężczyźni?

Mężczyźni uwielbiają kobiety pewne siebie. Zadbane, niezależne, opiekuńcze. Co ich najbardziej pociąga?

Bogusław Kolesiński, warszawski antykwariusz wylicza: - Demoniczność, inteligencja, przewrotność. Przebiegłość i poczucie humoru. Reasumując: to, co najbardziej niebezpieczne. Kobieta potrafi być jednocześnie aniołem i najpiękniejszym darem niebios, jak i diabłem, demonem i kusicielką. W niej zawiera się szczęście i rozpacz.

Próbując zgłębić tajemnicę kobiecego piękna zapytałam kilka osób, które na co dzień obcują z pięknymi kobietami (fotografów, wizażystki, stylistów, artystów, grafików) o to, czym jest kobiece piękno i czy istnieje jedna definicja określająca naszą kobiecość? Piękno kobiety to przede wszystkim sztuka życia.

Świadoma swojej wartości

Liliana Marcinkiewicz- Krysiak, wizażystka, filozof - Piękna kobieta to według mnie kobieta pewna swoich atutów. Świadoma tego, co jest w niej atrakcyjne. To kobieta, która jest dumna z bycia kobietą. Lubi swoje ciało, bez względu na to jaki nosi rozmiar. Jeśli ma jakieś kompleksy to o nich nie mówi. Wydaje się, że o nich zapomniała, bo albo nauczyła się z nimi żyć albo umiejętnie zakrywać.

- Jeśli ma grube uda, to nie nosi obcisłych spodni, jeśli ma szeroki nos to umiejętnie go pudruje, jeśli jest niska to nosi szpilki.Piękna kobieta, to kobieta, która cieszy się ze swojego życia i potrafi z niego czerpać pełnymi garściami. Nie musi mieć stałych adoratorów upewniających ją o atrakcyjności, wystarczy jej jeden ukochany mężczyzna, w oczach którego może przeglądać się jak w zwierciadle.

- Prawdziwie atrakcyjna kobieta wie, że nie musi mieć dwudziestu lat i figury modelki aby być pociągającą i interesującą. Piękno kobiety to przede wszystkim sztuka życia. Radość, optymizm i szczypta pewności siebie. Piękno jest dla każdego czymś innym, nie można go zmierzyć, zważyć i podać dokładnych ram.

Niedawno pytałam przyjaciela, co dla niego jest najbardziej pociągające w kobiecie. Miał trudności w określeniu tego. Czasami jak magnes działają długie, kręcone włosy, innym razem zapach perfum, które kobieta używa, sposób w jaki się porusza, albo to jak splata nogi siedząc na krześle. Nie każda z nas jest piękna w klasycznym tego słowa znaczeniu, ale z pewnością każda kobieta może być atrakcyjna - bez względu na wiek i wymiary!

Dowiedz się więcej na temat: tajemnica | nogi | Piersi | wrażliwość | atrakcyjność | piękno

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje