Reklama

Reklama

Śniadanie, które gwarantuje sukces

Jeśli chcesz dostać podwyżkę, przed przystąpieniem do negocjacji z szefem zjedz dobre śniadanie. Najlepiej, by w twoim menu znalazł się ser, szynka, łosoś i odrobiną czekolady - radzą brytyjscy psycholodzy.

Okazuje się, że nasze zdolności negocjacyjne, w tym umiejętność zachowania spokoju w obliczu niekorzystnych dla nas i niesprawiedliwych naszym zdaniem argumentów, zależą od tego, jak wysoki jest w naszym mózgu poziom hormonu serotoniny. A to zależy z kolei od tego... co zjemy.

Doświadczenia przeprowadzone na grupie ochotników pokazały, że osoby z obniżonym poziomem serotoniny znacznie częściej odrzucają ofertę, która nie wydaje im się dość sprawiedliwa. W ten sposób tracą szansę nawet na częściowy sukces.

By zapobiec brakom serotoniny powinniśmy jeść posiłki bogate w tryptofan. Jest to aminokwas, niezbędny do wytwarzania serotoniny. Źródłem tryptofanu są na przykład z białka mleka. Dlatego dobrze mieć przy sobie w kanapce plasterek sera, i w dogodnym momencie, nie zawahać się go użyć....

Reklama

RMF/INTERIA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: śniadanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje