Reklama

Reklama

Szacunek - brakujący element układanki

Jeśli chcesz kochać go tak, jak on tego pragnie - zamiast po raz kolejny powtarzać mu, że go kochasz, powiedz mu czasem, że go... szanujesz. Przekonasz się, jak te słowa odmienią jego samego i wasz związek!

Sama miłość nie wystarczy?
Jesteś stworzona do miłości. Chcesz kochać, pragniesz być kochana i nie masz problemów z wyrażaniem tego uczucia. Może nawet uważasz, że aby stworzyć udany związek wystarczy wasza bezwarunkowa miłość. Od tego, czy on okazuje ci wystarczająco dużo miłości, uzależniasz swoje szczęście u jego boku. Dlatego czasem trudno ci pojąć, że twój mężczyzna patrzy na to wszystko nieco inaczej? Swoje szczęście uzależnia od... twojego szacunku i poważania. Od tego, czy widzi twoje uznanie i afirmację, uzależnia swoje poczucie bycia kochanym i spełnienia jako twój partner. Oczywiście, że miłość jest dla niego ważna, ale on po prostu mówiąc "miłość" myśli: "szacunek".

Reklama

Brakujący element

W wielu związkach to właśnie szacunek jest tym brakującym "puzzlem", stąd tyle nieporozumień, które nakręcają "błędne koło": jeśli ty nie okazujesz mu szacunku, on czuje się niekochany i reaguje w sposób, który ty możesz odebrać jako brak miłości, w konsekwencji czego ty reagujesz w sposób, który on może odebrać jako brak szacunku. Koło się zamyka, konflikty powtarzają się, oboje czujecie się sfrustrowani. I od nowa? Tymczasem prawda, która głosi, że szacunek życiowej wybranki znaczy dla mężczyzny bardzo dużo, czasem nawet więcej, niż jej uczucie, wystarczy, by w prosty sposób pozbyć się wielu kłopotów i nieporozumień.

Co to właściwie oznacza?

Zapewne to, co czytasz, wydaje ci się zaskakujące, dziwne i niezrozumiałe (no bo niby jak okazywanie szacunku może mieć dla niego większe znaczenie od okazywania miłości?). Tymczasem musisz wiedzieć, że męska potrzeba szacunku jest głęboko zakorzeniona w jego naturze, tak samo jak głęboko w twojej naturze zakorzeniona jest potrzeba miłości. Ot, taka "drobna różnica" miedzy tobą a nim, a jej zauważenie i docenienie jest prostą drogą do stworzenia szczęśliwego związku.

On naprawdę woli raczej czuć się niekochanym, niż nieszanowanym przez wybrankę swojego serca. W praktyce oznacza to, że jeśli chcesz kochać mężczyznę swojego życia tak, jak on tego pragnie, musisz przede wszystkim być pewna, że on odczuwa twój szacunek.

Możesz w tym momencie żywo protestować: Przecież ja go szanuję! I tak jest z pewnością. Możesz po prostu nie zdawać sobie jednak sprawy z tego, że niektóre twoje słowa czy zachowania - niekoniecznie te negatywne - on może odbierać jako coś zupełnie innego. Dlatego możesz czasem być zdumiona, że choć chciałaś (w twoim mniemaniu) dobrze, on zareagował w sposób zupełnie dla ciebie niezrozumiały właśnie dlatego, że nie odczuł twojej afirmacji. Tak, mężczyzna to jednak delikatna konstrukcja?

Jakie więc twoje nieświadome słowa lub czyny sprawiają, że on nie czuje się przez ciebie szanowany (czytaj: nie czuje się przez ciebie kochany)? Skąd masz wiedzieć, że przekroczyłaś cienką linię, za którą, według jego odczuć, zaczyna się twój brak szacunku?

Dowiedz się więcej na temat: kochać | miłość | szacunek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje