Reklama

Reklama

Ta zemsta miała gorzki smak

Kryśkę znam się jeszcze ze szkoły. Potem nasz kontakt się urwał, ale spotkałyśmy się po latach, bo ona zamieszkała na moim osiedlu. Znajomość się odnowiła. Bywałyśmy u siebie i zaprzyjaźniłyśmy się. Ona mi się wypłakiwała, ja ją pocieszałam, bo była świeżo po rozwodzie i w dodatku bez pracy. W dodatku sama wychowywała dziecko, więc jej pomagaliśmy z mężem.

Załatwiłam jej nawet pracę w mojej firmie, w sąsiednim dziale. Za nieduże pieniądze, ale zawsze coś. Szybko jednak tego pożałowałam, bo w końcu wyszło szydło z worka, jaka ona jest naprawdę.

Któregoś dnia wcześniej przyszłam do pracy i oniemiałam. Ujrzałam Kryśkę z moją koleżanką z pokoju sam na sam. Usłyszałam, jak Kryśka mnie krytykuje. Zagotowało się we mnie ze złości i wygarnęłam jej, co o tym myślę. A więc to tak? Ta bezczelna dziewucha podstępem wkradła się w moje łaski. A tak naprawdę chodziło jej o to, aby mnie wykorzystać i kopać pode mną dołki. Ale miała tupet! Żadnych zasad! Nie liczyła się z nikim. Okazała się nieszczera i fałszywa. Miarka się przebrała. Ja jej tak pomagałam, a ona mi szkodziła. Chciała zdobyć łaski mojej koleżanki za wszelką cenę. Przyjaźń ze mną się nie liczyła. Potem się tłumaczyła, że wpadła tylko na chwilę i to nie o mnie mówiła. Akurat! Urządziłam jej awanturę i wyrzuciłam z pokoju.

Reklama

Zaraz potem kierowniczka zapytała mnie o opinię o Krystynie, bo chciała dać jej lepsze stanowisko. Byłam na Kryśkę tak zła, że wystawiłam jej jak najgorsze świadectwo. Oczywiście z nowej posady wyszły nici. Miałam satysfakcję. Wreszcie się zemściłam! Niech ma za swoje.

Ale teraz mam wyrzuty sumienia. Zrobiło mi się jej szkoda. Pozbawiłam ją przecież szansy na lepszą pracę i większe zarobki. Przydałyby się jej pieniądze. Przecież jest sama i nie może liczyć na nikogo... Co robić? Naprawić to czy dać spokój? Może poczekać, aż sprawa przyschnie i wszystko się wyjaśni?

 Liliana, 35 l.

Co Liliana ma zrobić:

- Wycofać złą opinię o koleżance

-  Mieć satysfakcję z zemsty


Takie jest życie
Dowiedz się więcej na temat: przyjaźń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama