Reklama

Reklama

W poszukiwaniu ideału

Wiele osób nosi w sobie ideał partnerki czy partnera. Wymarzona kobieta ma być piękna, dobra, czuła, wyrozumiała, wymarzony partner - przystojny, mądry, troskliwy, męski, zaradny, itd. Szukając miłości, porównujemy kandydata (-tkę) do naszego ideału. Bywa, że rzeczywistość nigdy nie dorówna marzeniom. Zostajemy wiecznymi poszukiwaczami albo weryfikujemy swoje wyobrażenia.

Marzyciele często idealizują obiekt swoich uczuć. Być może w ten sposób próbują "wcisnąć" go we wcześniej wymyślone "ramy". Tak naprawdę bardziej kochają wyobrażenie o danej osobie niż ją samą. Poszukiwanie idealnej partnerki czy idealnego partnera staje się również poszukiwaniem doskonałości w samym sobie. Rozczarowania są w takiej sytuacji nieuniknione - prędzej czy później zobaczymy "rysy" na naszym ideale. Czy będziemy w stanie je zaakceptować?

Reklama

Gdy szukasz ideału

To zwykle kobiety czekają na swego "księcia z bajki", który przyjedzie do nich na białym koniu i zabierze do baśniowej krainy. Takie fantazje jesteśmy w stanie tworzyć przez wiele lat i coraz bardziej je udoskonalać. Marzenia czasem tak bardzo przesłaniają rzeczywistość, że nie zauważamy innych osób koło siebie. Być może nie mają one wszystkich cech naszego ideału, ale są za to "z krwi i kości". Starają się zwrócić naszą uwagę na siebie, ale nie zawsze to się im udaje. Jeśli wciąż będziemy porównywać każdy nasz związek z idealną fantazją, marne są szanse na to, aby życie doścignęło ideału. Zbyt wygórowane oczekiwania grożą tym, że w realnym świecie miniemy się z miłością. A ta może przecież pojawić się wszędzie, w najmniej spodziewanym momencie i w najbardziej prozaicznych okolicznościach. Trzeba tylko zaryzykować i dać komuś szansę zostania naszym ideałem.

Gdy jesteś "idealnym" obiektem

Musisz być przygotowana na to, że wciąż będziesz porównywana z wymarzonym ideałem. Jeśli już wyjdziesz z tej konfrontacji zwycięsko, przed tobą czas idealizacji. Będziesz wzbudzać u partnera zachwyt i podziw, czuć się adorowana i "noszona na rękach". Nie przyzwyczajaj się jednak do takiej "taryfy ulgowej". Nie wiadomo, jak partner zareaguje na twoje pierwsze odstępstwa od wyśnionego wzorca. Czy przyzna ci prawo do błędów i wad? Czy zobaczy w tobie człowieka, który miewa swoje słabości? Czy też rozczarowany odejdzie i gdzie indziej zacznie szukać swego ideału?

Życie z idealistą nie jest łatwe. Nie zawsze udaje się sprowadzić na ziemię kogoś, kto częściej przebywa w świecie swoich fantazji, niż myśli o rzeczywistości. Owszem, można czekać. Jednak trzeba pamiętać, że ludzie niechętnie pozbywają się swoich marzeń.

Dowiedz się więcej na temat: rzeczywistość | partner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje