Reklama

Reklama

Warto czekać do ślubu

Pary, które mieszkają razem zanim się pobiorą, mają większe szanse na rozwód niż te, które czekają aż do ślubu lub przynajmniej do zaręczyn, stwierdzili naukowcy z Uniwersytetu w Denwer. W dodatku pary, które mieszkały ze sobą przed zaręczynami i przed ślubem są mniej szczęśliwe w swoich małżeństwach.

Wyniki badań zostały opublikowane w piśmie "Journal of family Psychology".

- Myślimy, że pary, które zamieszkały razem bez jasnego postanowienia zawarcia małżeństwa mogą, zdecydować się w końcu na jego zawarcie częściowo z tego względu, że już mieszkają razem - powiedziała prowadząca badania Galena Rhoades - Wydaje się mądre rozmawianie o zobowiązaniach i o tym, co życie razem może znaczyć dla przyszłości związku, zanim zdecydujemy się na ten krok. Zwłaszcza, że parom, które razem mieszkają jest trudniej zerwać niż tym które tylko umawiają się na randki - dodała.

Reklama

Naukowcy zainteresowali się także przyczynami, dla których pary decydują się na wspólne mieszkanie przed ślubem. Najczęściej powodem jest to, że para chce spędzać więcej czasu razem. Na drugim miejscu uplasowała się wygoda, a zaraz za nią chęć przetestowania związku.

Według Rhoades ten ostatni powód może być związany z problemami w związku. Jeżeli jakaś osoba w ogóle czuje potrzebę testowania związku, najprawdopodobniej już ma informacje, które wywołują niepokój o przyszłość związku.

IG

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michał Czekaj | naukowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje