Wygląd pomaga w karierze

Twój wygląd i język ciała mogą pomóc ci dostać się na szczyty; mogą też sprawić, że będziesz dalej tkwił tam, gdzie większość ludzi: w połowie drogi lub na samym dole.

article cover
INTERIA.PL

Wspaniały wygląd pomaga dojść na szczyty - dwadzieścia wskazówek

Wiele elementów wyglądu dziedziczymy i nie możemy ich zmienić. Nie możesz urosnąć o pięć centymetrów ani zmienić kształtu twarzy. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby podkreślić własną atrakcyjność. Oto wskazówki dla kobiet i mężczyzn. Zastosuj się do nich, a twój wygląd się poprawi i pomoże ci osiągnąć to, do czego dążysz:

1) Dla kobiet: Nigdy nie noś w pracy prowokującego stroju. Badania wskazują, że dzięki niemu twoje rozmowy będą trwały dłużej, lecz mniej spraw załatwisz pomyślnie i twój wpływ na innych będzie ograniczony. Prowokujący ubiór wywołuje zupełnie inne skojarzenia, niżbyś pragnęła! Bluzki i koszulki z głębokimi dekoltami są w pracy niedopuszczalne, tak samo jak spódniczki mini. W prywatnych kontaktach mogą być bardzo atrakcyjne, lecz w życiu zawodowym są dowodem nieprofesjonalnego zachowania i braku powagi.

2) Dla kobiet: Możesz wierzyć lub nie, lecz jeśli nosisz drogi pierścionek zaręczynowy, a zamierzasz spotkać się w interesach z kobietą, to lepiej go zdejmij i włóż zamiast niego obrączkę. Okazałe pierścionki zmniejszają liczbę dokonanych transakcji. Kobiety otwarcie wyrażają zachwyt dużymi pierścionkami zaręczynowymi, lecz w gruncie rzeczy z kilku przyczyn postrzegają je negatywnie. Twoje zyski spadną, jeśli twój pierścionek będzie większy od pierścionka klientki.

3) Dla kobiet: Skróć paznokcie! Dzięki temu będziesz odbierana jako osoba bardziej inteligentna. W świecie biznesu długie paznokcie są źle odbierane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

4) Dla kobiet i mężczyzn: Jeśli twoje paznokcie nie są czyste i starannie opiłowane, zafunduj sobie manikiur. Niezadbane palce mogą działać odpychająco. Profesjonalista pracujący na swój sukces powinien zawsze mieć estetycznie wyglądające dłonie.

5) Dla kobiet i mężczyzn: Jeśli nosisz okulary, pamiętaj, że odpowiedniejsze będą małe szkła. Podczas prowadzenia prezentacji lepiej jest nosić soczewki kontaktowe, jeśli ci nie podrażniają zbytnio oczu. Okulary są źle odbierane i mogą spowodować, że nie dojdzie do transakcji.

6) Dla kobiet i mężczyzn: Waga twojego ciała może sprzyjać lub utrudniać efektywne porozumiewanie się w wielu różnych sytuacjach. Jeśli ważysz więcej niż 20 procent ponad normę dla twojego wzrostu, tracisz częściowo wiarygodność w stosunkach zawodowych i osobistych. Zacznij właściwie się odżywiać i regularnie ćwiczyć, aby osiągnąć odpowiednią sylwetkę. Osoby szczupłe są postrzegane jako bardziej inteligentne i atrakcyjne. Kropka.

7) Dla mężczyzn: Zarost również nie sprzyja interesom i zazwyczaj też kontaktom osobistym. Jeśli nosisz brodę, powinieneś ją zgolić, chyba że coś zakrywa, np. bliznę. Żaden spośród stu najlepszych handlowców nie nosi brody, a ma je jedynie kilku mężczyzn zajmujących czołowe stanowiska publiczne w Stanach Zjednoczonych. Jeśli nosisz wąsy, spytaj o zdanie na ich temat kilkoro kobiet i mężczyzn. Niektórzy mężczyźni lepiej wyglądają z wąsami, lecz ogólnie zarost obniża wiarygodność.

8) Dla kobiet i mężczyzn: Włosy wystające z nosa lub uszu mogą wzbudzać obrzydzenie w waszych klientach i partnerach. Jeśli pewnego razu, spoglądając w lustro, dostrzeżesz włosy wystające z nosa lub uszu, wytnij je i dbaj o to, by przycinać je regularnie.

9) Dla kobiet: Delikatny makijaż jest zupełnie na miejscu. Jeśli jesteś mocno umalowana, tracisz wiarygodność. Im bardziej naturalnie wyglądasz, tym lepiej.

10) Dla kobiet i mężczyzn: Zęby. Zęby powinny być białe, wyczyszczone za pomocą nitki i szczoteczki przed każdym spotkaniem w interesach. Jeśli twoje zęby są przebarwione, musisz je wybielić. Żółte zęby obniżają sprzedaż.

11) Dla mężczyzn: Długość włosów. Jeśli twoje włosy sięgają niżej karku, tracisz wiarygodność. Można dobrze się czuć, a nawet dobrze wyglądać z długimi włosami, lecz osoba taka nie jest poważnie traktowana. Zdecyduj, co jest dla ciebie ważniejsze - zrobienie wspaniałego pierwszego wrażenia czy długie włosy.

12) Dla kobiet i mężczyzn: Ubieraj się podobnie jak twoi klienci i partnerzy w interesach... plus dziesięć procent. Jeśli spotykasz się z osobą konserwatywną, ubieraj się bardziej konserwatywnie. Jeśli spędzasz dużo czasu z klientami swobodnie ubranymi, powinieneś ubierać się jeszcze swobodniej.

13) Dla kobiet i mężczyzn: Kiedy nosisz garnitur, w zewnętrznej kieszeni nie ma prawa znajdować się nic poza nieskazitelnie czystą i wyprasowaną chustką do nosa. Wbrew popularnym przekonaniom zewnętrzna kieszeń nie jest magazynem dla kalkulatorów, linijek i długopisów. Nosimy tam tylko chustkę do nosa.

14) Dla kobiet i mężczyzn: Obuwie powinno lśnić i wyglądać jak nowe. Podstawowa zasada głosi, że zawsze powinieneś nosić wyglansowane buty. Jeśli nie lubisz obuwia, które trzeba ciągle polerować, wybierz styl ubierania się niewymagający od ciebie przestrzegania tak wielu reguł.

15) Dla kobiet i mężczyzn: Biżuteria. Mężczyźni nie powinni nosić żadnych ozdób poza zegarkiem i ślubną obrączką. Kobiety zaś nie powinny nosić nic prócz zegarka, obrączki lub ślubnego pierścionka, cienkiego łańcuszka lub szpilki. Delikatne kolczyki są do przyjęcia, lecz nie powinny rzucać się w oczy. W przypadku mężczyzn kolczyki są absolutnie niedopuszczalne. W świecie biznesu mężczyźni nie mogą nosić kolczyków, jeśli chcą wydawać się wiarygodni i pragną osiągnąć sukces.

16) Dla kobiet i mężczyzn: Każdego ranka należy brać prysznic, a przed każdym ważnym spotkaniem starannie uczesać włosy, unikając wszelkiej ekstrawagancji.

17) Dla mężczyzn: Teczka nie powinna być większa niż pudełko zawierające dwa tomy encyklopedii. Pomyśl, jak będziesz wyglądać, jeśli zjawisz się na spotkaniu z teczką przypominającą walizkę? Jak ktoś kompletnie niezorganizowany.

18) Dla kobiet: Duża torebka jest niedopuszczalna. Nigdy nie noś takiej torebki na spotkania, podczas których liczyć się będzie twoja wiarygodność. W przeciwnym razie będziesz wyglądać na osobę niezorganizowaną. Noś w torebce tylko te rzeczy, które będą ci potrzebne w ciągu dnia, inne zaś mogą zostać w samochodzie lub na twoim biurku.

19) Dla mężczyzn: Garnitur powinien być dobrze dopasowany. Zapnij marynarkę, zaciśnij pięść i umieść ją na brzuchu pod marynarką - dłoń powinna się tam swobodnie mieścić, dotykając i brzucha, i marynarki. Jeśli pięść się tam nie mieści, marynarka jest za ciasna. Musisz mieć także świadomość, że podczas ważnych spotkań ludzie są w stanie ocenić, czy garnitur został kupiony za sto czy czterysta dolarów, nawet jeśli ty nie potrafisz tego rozpoznać. Kiedy więc okazja wymaga, byś wyglądał jak najlepiej, musisz dołożyć wszelkich starań, by tak wyglądać.

20) Dla mężczyzn: Spodnie powinny swobodnie dotykać butów. Nie mogą ciągnąć się po ziemi ani odsłaniać skarpetek. Jeśli twoje spodnie nie dotykają butów, oznacza to, że wymagają przeróbki. Wszystko, co nietypowe, powoduje spadek sprzedaży, a także twojej wiarygodności.

Wydawnictwo Jacek Santorski & co
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas