5 najlepszych alternatyw dla pasty z fluorem

Fluor znany jest z tego, że zaburza pracę hormonów. Inne dowody wskazują, że fluor jest neurotoksyną. Niestety jest on wciąż stosowany w wielu produktach do higieny jamy ustnej. Na szczęście, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej istnieją ciekawe alternatywy. Znajdziesz je w dalszej części artykułu.

pasta z fluorem
pasta z fluorem© Photogenica

Olej neem

olej neem
© Photogenica

Neem jest niesamowity. Jedno z badań sugeruje, że olej neem przewyższa w skuteczności tradycyjne produkty dentystyczne w usuwaniu płytki nazębnej. Inne badania sugerują, że ma on niemal cudowne właściwości, jeśli chodzi o higienę dziąseł. Jeśli chcesz go sprawdzić, szukaj past wolnych od fluoru z ekstraktem z liści neem.

Olej kokosowy

Olej kokosowy posiada właściwości antybakteryjne i jest znacznie bezpieczniejszy niż pasty z fluorem. Oleju można użyć jak pasty do zębów. Badania wykazują, że olej kokosowy spowalnia wzrost niektórych bakterii, które mogą prowadzić do próchnicy zębów. Według innych badań mycie zębów lub płukanie ust olejem kokosowym może znacznie obniżyć przyrost kamienia nazębnego w jamie ustnej.

Ozonowana oliwa z oliwek

oliwa z oliwek
© Photogenica

Oliwa ma właściwości nawilżające. Ozonowanie oliwy polega na wstrzyknięciu do niej pęcherzyków powietrza. Dzięki nim oliwa zyskuje nowe właściwości. Jedno z badań sugeruje, że oliwa może być bardziej skuteczna niż tradycyjne metody stomatologiczne.

Olej oregano

Olej z oregano jest jedną z tych pozycji, która ma wiele zastosowań. Jest także pomocny w promocji zdrowia jamy ustnej. Może być on używany w bólach zębów, ropniach i owrzodzeniach jamy ustnej. Ze względu na swoją moc, należy go rozcieńczyć go z innym olejem. Olejem można płukać usta, wypluwając go na koniec lub delikatnie wetrzeć w bolące miejsce.

Mirra

mirra
© Photogenica

Mirrę stosuje się w walce z nieświeżym oddechem. Można ją znaleźć w niektórych pastach do zębów. Jeden ze składników mirry jest toksyczny zwłaszcza dla bakterii powodujących nieświeży oddech. Podobnie jak inne wymienione powyżej produkty, mirra dba szczególnie o zdrowe dziąsła. Jest szczególnie skuteczna w chorobach przydziąsła.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas