5 najlepszych olejków do regeneracji włosów

Olejki mają wiele zastosowań, ale w tym artykule chcemy skupić się na działaniu, jakie mogą wykazywać w rozwiązywaniu niemal wszystkich problemów związanych z włosami. Można je bowiem stosować na przykład w przypadku słabych i matowych włosów, łupieżu, łysienia czy łamliwych końcówek. Wpływają również korzystnie na ogólny wygląd i zdrowie włosów. Oto niektóre z olejków, których najczęściej używa się w pielęgnacji włosów.

olejki do włosów
olejki do włosów© Photogenica

Olejek arganowy

loki
© Photogenica

Olejek ten nazywany jest płynnym złotem, a jego właściwości pozwalają na dostarczenie włosom witamin E i F oraz ich nawilżenie. Dzięki temu olejek ten stanowi doskonały środek na rozdwajające się końcówki i włosy pozbawione blasku. Chroni też włosy przed szkodliwym działaniem słońca, a jeśli masz loki, pomoże ci je ujarzmić.

Olej kokosowy

Olej ten przenika do mieszków włosowych i sprawia, że włosy szybciej rosną i są mocniejsze. Odżywia również włosy, naprawia zniszczone końcówki oraz nadaje włosom zdrowy, jedwabisty wygląd. To jeden z najlepszych olejów do włosów, gdyż zawiera dużo witamin i przeciwutleniaczy.

Oliwa z oliwek

oliwa z oliwek
© Photogenica

Powszechnie wiadomo, że oliwa wykazuje korzystne właściwości dla naszego organizmu i że zawiera dużą ilość witaminy E. Dzięki temu jest też znakomita do zabiegów pielęgnacyjnych włosów. Częste i regularne stosowanie oliwy na włosy sprawi, że będą one gęste, lśniące i miękkie. Dzięki temu zapobiegniesz również ich łamaniu się i puszeniu.

Olej jojoba

Olej jojoba wykazuje wiele korzystnych dla naszych włosów korzyści. Sprawia, że szybciej rosną, leczy łupież i przeciwdziała wypadaniu włosów. To olejek, który z pewnością warto wypróbować.

Olejek rycynowy

olej rycynowy na włosy
© Photogenica

Olejek rycynowy doskonale sprawdzi się w przypadku łupieżu lub innej infekcji skóry głowy. Zawiera wiele minerałów i witamin, jak również wykazuje właściwości przeciwbakteryjne. Oznacza to, że jeśli masz problem z włosami lub skórą głowy, które mają swoje podłoże w zakażeniu lub nieprawidłowym odżywianiu, olejek rycynowy będzie tu na pewno pomocny. Musisz jednak wiedzieć, że jest to olejek o bardzo kleistej konsystencji i trudno go zmyć z włosów.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas