Reklama

Reklama

Bio-Oil - jak dbać o skórę z rozstępami?

Rozstępy są powodem kompleksów niejednej z nas. Nieestetyczne, wyglądem przypominające blizny, negatywnie wpływają na naszą samoocenę i samopoczucie. Najczęściej występują u kobiet w ciąży – ich powstawanie związane jest bowiem z bardzo szybko postępującym rozciąganiem się skóry, podczas którego może dojść do zerwania sieci włókien kolagenowych znajdujących się w skórze właściwej. Tworzące się w procesie gojenia zmiany na skórze nazywane się rozstępami.

Problem przyszłych mam

Z problemem rozstępów boryka się wiele kobiet. Szacuje się, że nawet 90% przyszłych mam ma predyspozycje do ich powstania. Rozstępy u kobiet będących w ciąży są więc bardzo popularnym powodem zmartwień. Pojawiają się z reguły w 3 trymestrze. Nie jest to jednak reguła i zdarza się, że mogą być widoczne znacznie wcześniej, kiedy tylko brzuch mamy nieco się zaokrągli. Rozstępy na początku mają jasny, blady kolor. Niestety wraz z upływem czasu  stają się ciemniejsze oraz bardziej widoczne. Miejsca najbardziej narażone na ich powstanie to brzuch, piersi, biodra, uda, pośladki oraz dolna część pleców. Innym czynnikiem, który także może wpływać na wystąpienie rozstępów są zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie kobiety.

Profilaktyka przede wszystkim

Reklama

Rozstępy są trwałym uszkodzeniem skóry, dlatego też kluczowa jest profilaktyka. Najlepszą metodą na zachowanie pięknej skóry jest jej systematyczna pielęgnacja oraz zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia i elastyczności. Bio-Oil to specjalistyczny olejek, który z jednej strony pomaga zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów np. w czasie ciąży, a z drugiej poprawia wygląd skóry, na której już się one pojawiły. Badania kliniczne potwierdzają, że Bio-Oil skutecznie poprawia wygląd skóry - istotną poprawę wyglądu rozstępów wykazano u 100% badanych osób po 8 tygodniach stosowania.

Bio-Oil to specjalistyczny olejek do pielęgnacji skóry w przypadku:

-        rozstępów,

-        blizn,

-        nierównomiernego kolorytu skóry,

-        skóry starzejącej się,

-        skóry odwodnionej.

Lekka konsystencja, subtelny zapach, bogactwo dobroczynnych składników aktywnych, a przede wszystkim wysoka skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi - to właśnie olejek Bio-Oil - niezastąpiony specjalista w walce o piękny wygląd skóry. Bio-Oil widocznie poprawia wygląd nowych i istniejących blizn. Stosowany profilaktycznie zmniejsza możliwości wystąpienia rozstępów w trakcie ciąży. Pomaga również poprawić wygląd już istniejących rozstępów.

Badania pokazują, że u 92% osób po 8 tygodniach stosowania Bio-Oil nastąpiła poprawa wyglądu blizn (proDERM, 2010). W takim samym czasie u 100% badanych stwierdzono istotną poprawę wyglądu rozstępów (proDERM, 2010). U 86% badanych osób po 12 tygodniach nastąpiła poprawa w zakresie nierównomiernego kolorytu skóry na twarzy (Thomas J. Stephens & Associates, 2011).

Receptura olejku to połączenie wyciągów roślinnych i witamin oraz przełomowego składnika PURCELLIN OIL™, który sprawia, że konsystencja produktu jest lekka i nietłusta. Zapewnia też dobre rozprowadzanie i wchłanianie się olejku w skórę oraz lepszą absorpcję składników odżywczych.

Bio-Oil należy stosować w miejscach dotkniętych problemem, dwa razy dziennie przez minimum 3 miesiące.                                               

Olejek Bio-Oil dostępny jest w opakowaniach o różnej pojemności:

·         60 ml - cena: ok. 36,99 zł

·         125 ml - cena ok 64,99 zł

·         200 ml - cena ok. 84,99 zł


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje